Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Premiera dwóch tomów „Biblii Pisarzy” ks. prof. Marka Starowieyskiego

Premiera dwóch tomów „Biblii Pisarzy” ks. prof. Marka Starowieyskiego

We wtorek 18 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele Wszystkich Świętych w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie z ks. prof. Markiem Starowieyskim i prezentacja dwóch nowych tomów „Biblii Pisarzy”, dzieła życia wybitnego patrologa. Spotkanie poprzedzi msza święta o godz. 18.00 w intencji pisarzy.

PROGRAM spotkania autorskiego 

18 czerwca 2024, kościół Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim

  • 18:00 – Msza Święta w intencji pisarzy a po mszy litania do Wszystkich Świętych – w kościele
  • 19:00 – Spotkanie z Autorem – w sali widowiskowej (Scena Stygmat) w podziemiach kościoła

Po spotkaniu będzie można nabyć książki prelegenta w atrakcyjnych cenach. 

Wstęp wolny!

 ***

Najnowsza książka wybitnego polskiego patrologa i znawcy starożytnego chrześcijaństwa stanowi antologię zarówno utworów poetyckich jak i dzieł epickich. To zbiór tekstów związanych z danym fragmentem biblijnym: opisującym lub parafrazującym go. Dla osób wierzących Biblia jest przede wszystkim tekstem Objawionym, ale jest to także wielkie dzieło światowej literatury, które wywarło ogromny wpływ na całą kulturę europejską i stanowi jeden z jej fundamentów. Pismo Święte „jest naprawdę naszą ojczyzną”, opisuje bowiem nasze pytania, dylematy i wyzwania - naszą egzystencję. Jest inspiracją i przewodnikiem. Zapraszamy na spotkanie z Autorem – ks. prof. Markiem Starowieyskim – by zapoznać się z opus magnum jego życia: Biblią pisarzy.

Ta zaś antologia, podobnie jak i „Tradycje biblijne” są pierwszymi, o ile mi wiadomo, tego rodzaju pozycjami w literaturze światowej, stąd też ich niedoskonałość. Uczynienie dzieła doskonałego jest w tym przypadku niemożliwe, pomijając już fakt, że doskonałość jest wrogiem dobrego.

I na koniec chciałbym zrobić uwagę osobistą. Jako człowiek wierzący widzę Biblię w trojakim aspekcie: jako tekst święty dla mnie i dla innych ludzi wierzących i jako źródło mojej wiary. Po drugie, widzę ją jako wielkie dzieło światowej literatury, które, jako takie, wywarło ogromny wpływ na całą kulturę europejską i stanowi jeden z jej fundamentów. I na koniec, widzę ją jako wielkie dzieło historii ludzkiej: Narodu Wybranego i obietnicy danej Abrahamowi i Mojżeszowi, które mówi także o jego wypełnieniu w Jezusie Chrystusie i Jego mistycznym Ciele – w Kościele, o którego początkach opowiada.
Czytelnicy mogą wybrać jedno, dwa albo wszystkie z tych rozwiązań. W ich ręce z ufnością oddaję to opus magnum mojego życia i bardzo chciałbym, by okazało się pożytecznym.
(ze „Wstępu” ks. Marka Starowieyskiego)

Zajrzyj do spisu treści 

biblia pisarzy t2.1 okladka

biblia pisarzy t.4 okladka

Przeczytaj też:

ks. Marek Starowieyski: Z historii wczesnego chrześcijaństwa

ks. Marek Starowieyski: Sobory niepodzielonego Kościoła 

ks. Marek Starowieyski: Muza chrześcijańska. Poezja grecka od II  do XV wieku


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.