Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Krzysztof Klimek: warsztaty rodzinne „Jak namalować czas”

Krzysztof Klimek: warsztaty rodzinne „Jak namalować czas”

Niedziela 26 maja to ostatni dzień wystawy Krzysztofa Klimka w warszawskiej Zachęcie. W piątek, 24 maja w Narodowej Galerii Sztuki – Zachęta odbyło się finisażowe oprowadzanie Krzysztofa Klimka i Jolanty Rycerskiej po wystawie „Krzysztof Klimek. Teraz wolę widoki”. Dodatkowo, w niedzielę 26 maja odbędą się warsztaty rodzinne „Jak namalować czas”.

Wystawa obrazów Krzysztofa Klimka prezentuje szeroki wybór realistycznego malarstwa pejzażowego, które od roku 2004, obok realizowanego wcześniej nurtu geometryczno-abstrakcyjnego, stanowi trzon jego twórczości. Ekspozycja blisko 60 dzieł przedstawia reprezentatywny przekrój tematów i motywów malarskich na przestrzeni lat. Ukazują one drogę artysty od abstrakcji i martwych natur komponowanych w przestrzeni pracowni, poprzez coraz bardziej realistyczne widoki z jej okien i drzwi, ujęcia korytarzy i podwórek, aż po wyjście w szerszą przestrzeń miast, miasteczek i wsi, w których przebywał. 

Obok obrazów olejnych wystawa prezentuje także fotografie artysty powstałe w latach 80. i 90. XX wieku, chronologicznie poprzedzające okres realizmu malarskiego. Czarno-biały cykl, tworzony z pasją przez kilkanaście lat, był kroniką codzienności. W kontekście wystawy stanowi tło i formalny kontrapunkt dla aktualnych działań malarskich artysty.

Wspólnie z kuratorką wystawy, Jolantą Rycerską, oraz artystą Krzysztofem Klimkiem prześledzimy kolejne etapy pracy malarza, który inspirację czerpie z otaczającej go rzeczywistości.

Wstęp w cenie biletu na wystawy: https://zacheta.art.pl/pl/wizyta/zaplanuj-wizyte#ticket

Dodatkowo, w niedzielę 26 maja odbędą się warsztaty rodzinne „Jak namalować czas”.

 
Szczegóły wydarzenia:

dzieci w wieku 4–6 lat: godz. 12:30
dzieci w wieku 7–12 lat: godz. 15:00
czas trwania zajęć: 90 minut
zapisy: informacja@zacheta.art.pl
uwaga: posiadanie karnetu rodzinnego nie zwalnia z zapisywania się na warsztaty
koszt: 10 zł od osoby
prowadzenie: Anna Owsiany

Czy wiecie ile trwa malowanie obrazu? Czasem jest to kilkadziesiąt minut, a niekiedy kilka miesięcy lub nawet kilkadziesiąt lat! Jak artyści mogą malować zmieniającą się rzeczywistość, pory dnia, roku lub mijający czas?

Na wystawie Krzysztofa Klimka prześledzimy, jak artysta malował zmieniające się w ciągu dnia światło. Na warsztatach wybierzemy sobie fragment krajobrazu sąsiadującego z Zachętą, który będzie tematem naszej pracy badawczo-artystycznej. Wykonamy zdjęcie, które posłuży nam jako wzór do namalowania. Po wykonaniu pracy zrobimy drugie zdjęcie i porównamy, jak zmieniło się światło i postaramy się nanieść na swoją pracę zaobserwowane różnice.

Serdecznie zapraszamy!


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Zakazany obraz” Alaina Besançona po polsku
Wydaj „Zakazany obraz” z Teologią Polityczną
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Zobacz również

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.