Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

JP2 Lecture: Cezary Binkiewicz OP „The Truth and Searching for a New Paideia”

JP2 Lecture: Cezary Binkiewicz OP „The Truth and Searching for a New Paideia”

Czy w dzisiejszej kulturze istnieje jeszcze związek między prawdą a edukacją? Czy edukacja ma jakikolwiek uzasadniony cel? W ramach otwartych Wykładów Janopawłowych refleksję na ten temat przedstawi dr Cezary Binkiewicz, dyrektor Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie. Zapraszamy 26 lutego 2025 r. o godz. 16:30 na Angelicum i transmisję online

Zdaniem o. Binkiewicza OP problem ten jest o tyle ważny, że nasza zachodnia kultura, wyrosła z grecko-chrześcijańskiej paidei, a dziś określająca się jako postmodernistyczna, w dużej mierze ten związek między prawdą a edukacją neguje i podważa.

Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim a cykl JP2 Lecture jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Wykład o. Binkiewicza OP będzie również transmitowany na żywo na kanałach Teologii Politycznej i Angelicum na YouTube i Facebooku.

Cezary Binkiewicz OP – polski dominikanin, doktor filozofii PAN, specjalizuje się w filozofii analitycznej w obrębie antropologii. Przez pięć lat był wicerektorem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie. Przez rok prowadził telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”. Od 2021 roku dyrektor Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum w Rzymie.

Otwarte wykłady Janopawłowe wygłaszane przez uczonych z całego świata są organizowane przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu –Angelicum w Rzymie, rzymskiej Alma Mater Karola Wojtyły.

Instytut Kultury św. Jana Pawła II jest interdyscyplinarną instytucją naukowo-dydaktyczną powołaną na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie w stulecie urodzin Jana Pawła II 18 maja 2020 r. Misją Instytutu jest refleksja nad najważniejszymi problemami współczesnego Kościoła i świata inspirowana życiem i myślą św. Jana Pawła II. Celem Instytutu jest więc nie tylko badanie dorobku Wielkiego Papieża, ale również myślenie wraz z nim o najważniejszych sprawach kultury duchowej, a więc np. solidarności, miłosierdziu, sztuce chrześcijańskiej, miejscu Kościoła we współczesnym świecie czy kryzysie duchowym Europy

Instytut jest współprowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja (wydawcę Teologii Politycznej) i w całości finansowany przez prywatnych darczyńców z Polski.

Zapraszamy serdecznie do ich grona! >> https://teologiapolityczna.pl/jp2

 

 


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.