Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

JP2 Lecture: Jean-Luc Marion „Question of Being and Revelation”

JP2 Lecture: Jean-Luc Marion „Question of Being and Revelation”

Zapraszamy na pierwszy w roku akademickim 2024/2025 wykład z cyklu JP2 Lecture // Wykłady Janopawłowe. Gościem Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim Angelicum będzie prof. Jean-Luc Marion. Wybitny francuski filozof przedstawi w języku angielskim wykład pt. „Question of Being and Revelation”. Początek wykładu i transmisji – we wtorek 5 listopada o godz. 16:30.

Prof. Jean-Luc Marion (ur. 3 lipca 1946 r.) to francuski filozof, fenomenolog i teolog rzymskokatolicki. Pełnił funkcję profesora na Sorbonie i Uniwersytecie w Chicago. Nagrodzony Grand Prix du Philosophie de l’Académie Française w 1992 roku, Nagrodą Karla Jaspersa w 2008 roku oraz Nagrodą Ratzingera w 2020. Jean-Luc Marion jest byłym uczniem Jacques’a Derridy, którego twórczość czerpie z teologii patrystycznej i mistycznej, fenomenologii i filozofii współczesnej. W listopadzie 2008 roku Akademia Francuska uhonorowała go tytułem „nieśmiertelny”. Zajął wówczas 4 miejsce, które poprzednio piastował zmarły kardynał Jean-Marie Lustiger. Do jego licznych książek należą Bóg bez bycia (1991), Prolegomena to Charity (2002) i inne.

Wykład odbędzie się w całości w języku angielskim.

TRANSMISJA na kanale YouTube Angelicum i Teologii Politycznej: 

  ***

Otwarte wykłady Janopawłowe wygłaszane przez uczonych z całego świata są organizowane przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu – Angelicum w Rzymie, rzymskiej Alma Mater Karola Wojtyły.

Instytut Kultury św. Jana Pawła II jest interdyscyplinarną instytucją naukowo-dydaktyczną powołaną na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie w stulecie urodzin Jana Pawła II 18 maja 2020 r. Misją Instytutu jest refleksja nad najważniejszymi problemami współczesnego Kościoła i świata inspirowana życiem i myślą św. Jana Pawła II. Celem Instytutu jest więc nie tylko badanie dorobku Wielkiego Papieża, ale również myślenie wraz z nim o najważniejszych sprawach kultury duchowej, a więc np. solidarności, miłosierdziu, sztuce chrześcijańskiej, miejscu Kościoła we współczesnym świecie czy kryzysie duchowym Europy.

Instytut jest współprowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja (wydawcę Teologii Politycznej) i w całości finansowany przez prywatnych darczyńców z Polski.

Zapraszamy serdecznie do ich grona! >> https://teologiapolityczna.pl/jp2


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.