Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Tomasz Stefanek nominowany do Nagrody Identitas za książkę „Być albo nie być” wydaną przez Teologię Polityczną

Tomasz Stefanek nominowany do Nagrody Identitas za książkę „Być albo nie być” wydaną przez Teologię Polityczną

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że wśród nominowanych do Nagrody Identitas 2022 oraz zaproszonych na warsztaty Identitas na wyspie Uløya znalzł się Tomasz Stefanek – autor książki „Być albo nie być” wydanej nakładem Teologii Politycznej. Ponadto w w gronie wyróżnionych znalazł się również stały współpracownik redakcji: Michał Gołębiowski. Wszystkim Autorom Gratulujemy!

Książka Tomasza Stefanka to ważne szkice o podmiotowości. To jednocześnie ćwiczenia w zakresie budowania naszej podmiotowości jako wspólnoty politycznej i państwowej. Istotną część pracy autor poświęcił relacji między filozofią a polityką. U Stefanka Platon, Arystoteles, Burke, Nietzsche i Strauss mają niemało do powiedzenia o suwerenności państw, ale i o ciągłości politycznej i kulturowej naszych czasów – pisze o ksiażce „Być albo nie być” zespół Fundacji Identitas. 

Uzupełnieniem nagrody, jaką są warsztaty w osamotnionej bazie za kręgiem polarnym, będą stypendia oraz promocja dzieł uczestników warsztatów prowadzona przez Fundację i jej partnerów.

Zgłoszenia do konkursu oceniał zespół w składzie: Renata Chołuj (pisarka, przewodnicząca Jury Nagrody Identitas), Wojciech Stanisławski (historyk, krytyk, publicysta), Dawid Jung (poeta, regionalista, krytyk, laureat Nagrody Identitas 2019) oraz założyciel Fundacji Identitas i pomysłodawca Warsztatów w Arktyce, Tomasz Kaźmierowski.

Szostka nominowanych do Nag rody Identitas 22. 2

Nominacje do Nagrody Identitas 2022 oraz zaproszenie na warsztaty Identitas na wyspie Uløya otrzymali:

  • Michał Gołębiowski za Bezkres poranka. O teologii poetyckiej i teologiach kontrkultury, wyd. Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów.

  • Tomasz Grzywaczewski za Wymazaną granicę. Śladami II Rzeczpospolitej, wyd. Czarne

  • Łukasz Kozak za Upiora. Historię naturalną, wyd. Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego / Evviva L’arte

  • Marta Madejska za Aleję włókniarek, wyd. Czarne

  • Alicja Rosé za Północ. Przypowieści, wyd. Znak

  • Tomasz Stefanek za Być albo nie być, wyd. Teologia Polityczna


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.