Obejrzyj debatę wokół książki Leo Straussa o Machiavellim

Obejrzyj debatę wokół książki Leo Straussa o Machiavellim

W piątek, 17 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie wokół wydanej niedawno nakładem Teologii Politycznej książki Leo Strauss'a „O Machiavellim”. Wydarzenie będzie transmitowane online.

W dyskusji udział wezmą:
Agnieszka Nogal (Uniwersytet Warszawski);
Piotr Nowak (Kronos)
Tomasz Herbich (Teologia Polityczna).

Niccolò Machiavellego i Leo Straussa nie trzeba obszernie przedstawiać. Pierwszy z nich otwiera nowożytną refleksję polityczną poprzez rozważanie tego, co polityczne, abstrahując od kategorii moralnych. Strauss należy z kolei do grona tych dwudziestowiecznych filozofów politycznych, którzy starali się odzyskać dla naszej refleksji politykę w jej starożytnej, klasycznej postaci. Perspektywy reprezentowane przez tych dwóch autorów muszą się spotkać i skonfrontować, jeżeli chcemy zrozumieć Machiavellego.

Jak Leo Strauss odczytywał myśl autora „Księcia” i co może wnieść przeniknięcie się tych idei do naszej refleksji nad polityką? Zastanowimy się nad tym wspólnie wraz z prof. Agnieszką Nogal i prof. Piotrem Nowakiem podczas dyskusji, którą poprowadzi Tomasz Herbich.

Kiedy: 17 grudnia (piątek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn12


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.