Obejrzyj debatę wokół książki Leo Straussa o Machiavellim

Obejrzyj debatę wokół książki Leo Straussa o Machiavellim

W piątek, 17 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie wokół wydanej niedawno nakładem Teologii Politycznej książki Leo Strauss'a „O Machiavellim”. Wydarzenie będzie transmitowane online.

W dyskusji udział wezmą:
Agnieszka Nogal (Uniwersytet Warszawski);
Piotr Nowak (Kronos)
Tomasz Herbich (Teologia Polityczna).

Niccolò Machiavellego i Leo Straussa nie trzeba obszernie przedstawiać. Pierwszy z nich otwiera nowożytną refleksję polityczną poprzez rozważanie tego, co polityczne, abstrahując od kategorii moralnych. Strauss należy z kolei do grona tych dwudziestowiecznych filozofów politycznych, którzy starali się odzyskać dla naszej refleksji politykę w jej starożytnej, klasycznej postaci. Perspektywy reprezentowane przez tych dwóch autorów muszą się spotkać i skonfrontować, jeżeli chcemy zrozumieć Machiavellego.

Jak Leo Strauss odczytywał myśl autora „Księcia” i co może wnieść przeniknięcie się tych idei do naszej refleksji nad polityką? Zastanowimy się nad tym wspólnie wraz z prof. Agnieszką Nogal i prof. Piotrem Nowakiem podczas dyskusji, którą poprowadzi Tomasz Herbich.

Kiedy: 17 grudnia (piątek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn12


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.