Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Obejrzyj debatę wokół książki Leo Straussa o Machiavellim

Obejrzyj debatę wokół książki Leo Straussa o Machiavellim

W piątek, 17 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie wokół wydanej niedawno nakładem Teologii Politycznej książki Leo Strauss'a „O Machiavellim”. Wydarzenie będzie transmitowane online.

W dyskusji udział wezmą:
Agnieszka Nogal (Uniwersytet Warszawski);
Piotr Nowak (Kronos)
Tomasz Herbich (Teologia Polityczna).

Niccolò Machiavellego i Leo Straussa nie trzeba obszernie przedstawiać. Pierwszy z nich otwiera nowożytną refleksję polityczną poprzez rozważanie tego, co polityczne, abstrahując od kategorii moralnych. Strauss należy z kolei do grona tych dwudziestowiecznych filozofów politycznych, którzy starali się odzyskać dla naszej refleksji politykę w jej starożytnej, klasycznej postaci. Perspektywy reprezentowane przez tych dwóch autorów muszą się spotkać i skonfrontować, jeżeli chcemy zrozumieć Machiavellego.

Jak Leo Strauss odczytywał myśl autora „Księcia” i co może wnieść przeniknięcie się tych idei do naszej refleksji nad polityką? Zastanowimy się nad tym wspólnie wraz z prof. Agnieszką Nogal i prof. Piotrem Nowakiem podczas dyskusji, którą poprowadzi Tomasz Herbich.

Kiedy: 17 grudnia (piątek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn12


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.