Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Seminarium Antoniego Libery – „Tytus Andronikus” Shakespeare'a

Seminarium Antoniego Libery – „Tytus Andronikus” Shakespeare'a

Już dziś o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne seminarium Antoniego Libery z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję przysłuchać się nowemu przekładowi sztuki Williama Shakespeare'a – „Tytus Andronikus”. Podczas spotkania Antoni Libera przeczyta po raz pierwszy fragmenty niepublikowanego jeszcze tłumaczenia.

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję wysłuchać fragmentów nowego, niepublikowanego dotąd przekładu „Tytusa Andronikusa” oraz komentarza tłumacza, Antoniego Libery.  

„Tytus Andronikus” jest tradycyjnie uważany za pierwszą sztukę Williama Shakespeare'a, choć zarówno chronologia jej powstania, jak również kwestia autorstwa, pozostają przedmiotem kontrowersji. Jej artystyczna jakość jest również oceniana jako nieporównywalnie słabsza od późniejszych sztuk mistrza ze Stratfordu. Warto jednak przyjrzeć się i tej sztuce, która może wiele powiedzieć nam o rozwoju warsztatu literackiego i scenicznego autora „Burzy”wrażliwościach estetycznych elżbietańskiej publiczności, ale także o sposobach przedstawienia radykalnego zła w sztuce. Podczas spotkania Antoni Libera przybliży słuchaczom konteksty „Tytusa Andronikusa”, antyczne i współczesne inspiracje Shakespeare'a oraz niuanse nowego przekładu, którego fragment również będzie można usłyszeć w ramach seminarium.

Kiedy: 14 grudnia (wtorek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Link do transmisji: 

Dołącz na Facebooku

____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn12


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.