Seminarium Antoniego Libery – „Tytus Andronikus” Shakespeare'a

Seminarium Antoniego Libery – „Tytus Andronikus” Shakespeare'a

Już dziś o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne seminarium Antoniego Libery z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję przysłuchać się nowemu przekładowi sztuki Williama Shakespeare'a – „Tytus Andronikus”. Podczas spotkania Antoni Libera przeczyta po raz pierwszy fragmenty niepublikowanego jeszcze tłumaczenia.

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję wysłuchać fragmentów nowego, niepublikowanego dotąd przekładu „Tytusa Andronikusa” oraz komentarza tłumacza, Antoniego Libery.  

„Tytus Andronikus” jest tradycyjnie uważany za pierwszą sztukę Williama Shakespeare'a, choć zarówno chronologia jej powstania, jak również kwestia autorstwa, pozostają przedmiotem kontrowersji. Jej artystyczna jakość jest również oceniana jako nieporównywalnie słabsza od późniejszych sztuk mistrza ze Stratfordu. Warto jednak przyjrzeć się i tej sztuce, która może wiele powiedzieć nam o rozwoju warsztatu literackiego i scenicznego autora „Burzy”wrażliwościach estetycznych elżbietańskiej publiczności, ale także o sposobach przedstawienia radykalnego zła w sztuce. Podczas spotkania Antoni Libera przybliży słuchaczom konteksty „Tytusa Andronikusa”, antyczne i współczesne inspiracje Shakespeare'a oraz niuanse nowego przekładu, którego fragment również będzie można usłyszeć w ramach seminarium.

Kiedy: 14 grudnia (wtorek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Link do transmisji: 

Dołącz na Facebooku

____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn12


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.