Przed Państwem kolejny numer tygodnika „Teologia Polityczna Co Tydzień” – tym razem poświęcony początkom Stanów Zjednoczonych. Właśnie 4 lipca – w słynny Independence Day – 240. lat temu została podpisana Deklaracja Niepodległości, dokument który legł u podstaw nowo tworzącej się republiki. Jak to się stało, że amerykańska rewolucja okazała się tak udanym eksperymentem? Czy powstanie USA to ucieleśnienie ideałów Oświecenia, a może alchemiczny stop starego z nowym? Czy w nowym bycie państwowym odżyły rzymskie wzorce cnót i troska o dobro wspólne? Deklaracja Niepodległości z całą pewnością stała się fundamentem wspólnoty politycznej, która ukształtowała dzisiejszy obraz świata – być może należy właśnie sięgnąć do początków republiki, aby przekonać się, gdzie tkwi jej siła i żywotność.
Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.
Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?
Redaktor naczelny Teologii Politycznej Co Tydzień. Wieloletni koordynator i sekretarz redakcji teologiapolityczna.pl. Organizator spotkań i debat. Koordynował projekty wydawnicze. Z Fundacją Świętego Mikołaja i redakcją Teologii Politycznej związany od 2009 roku. Pracował w Ośrodku Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego oraz Instytucie Pileckiego. Absolwent archeologii na Uniwersytecie Warszawskim.