Natalia Szerszeń w poranku rozgłośni katolickich „Siódma 9”

Natalia Szerszeń w poranku rozgłośni katolickich „Siódma 9”

We wtorek, 18 czerwca czerwca w porannej audycji rozgłośni katolickich „Siódma 9” gościła Natalia Szerszeń. Audycja dotyczyła postaci oraz twórczości Stanisława Grzesiuka w związku ze spotkaniem organizowanym przez Teologię Polityczną.

Grzesiuk jest wielkim interpretatorem tego, co można nazwać ogólnie tradycją starej Warszawy, tej przedwojennej, która miała własną kulturę, miała też własną gwarę – gwarę warszawską. To był taki mikroświat, w którym Grzesiuk się wychował na warszawskim Czerniakowie. Przesiąkł atmosferą trochę awanturniczego półświatka, czego dał wyraz także w interpretacjach muzycznych, które zabrał ze sobą aż do obozów koncentracyjnych, a później wrócił z nimi do Polski powojennej i sprawił, że Polacy, nie tylko warszawiacy, pokochali tę Felusiową Warszawę - mówiła o bohaterze dzisiejszego spotkania Natalia Szerszeń. 

Redaktor Teologii Politycznej wspomniała także o inkluzywności Warszawy międzywojennej, którą właśnie Grzesiuk wybrał (bo sam, co ciekawe, rodowitym warszawiakiem nie był) - wraz z jej specyficznym światem, którego na prowincji nie mógłby zaznać.

Serdecznie zapraszamy Państwa na dzisiejsze spotkanie pt. „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka”, które uświetni koncert zespołu Jana Młynarskiego. W dyskusji oprócz samego muzyka wezmą udział także Mateusz Werner oraz Natalia Szerszeń. Spotkanie odbędzie się w redakcji Teologii Politycznej (ulica Koszykowa 24/7) o godzinie 18.

Link do audycji  

Dołącz do wydarzenia „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka” na Facebooku 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Pomóż nam odczytać JP2 na nowo. Zorganizuj z nami cykl wykładów o nauczaniu papieża
Wesprzyj cykl wykładów JP2 NA NOWO ODCZYTANY. DZIEŁO/KONTEKSTY/IDEE
Brakuje

Wpłać darowiznę
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.