Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Natalia Szerszeń w poranku rozgłośni katolickich „Siódma 9”

Natalia Szerszeń w poranku rozgłośni katolickich „Siódma 9”

We wtorek, 18 czerwca czerwca w porannej audycji rozgłośni katolickich „Siódma 9” gościła Natalia Szerszeń. Audycja dotyczyła postaci oraz twórczości Stanisława Grzesiuka w związku ze spotkaniem organizowanym przez Teologię Polityczną.

Grzesiuk jest wielkim interpretatorem tego, co można nazwać ogólnie tradycją starej Warszawy, tej przedwojennej, która miała własną kulturę, miała też własną gwarę – gwarę warszawską. To był taki mikroświat, w którym Grzesiuk się wychował na warszawskim Czerniakowie. Przesiąkł atmosferą trochę awanturniczego półświatka, czego dał wyraz także w interpretacjach muzycznych, które zabrał ze sobą aż do obozów koncentracyjnych, a później wrócił z nimi do Polski powojennej i sprawił, że Polacy, nie tylko warszawiacy, pokochali tę Felusiową Warszawę - mówiła o bohaterze dzisiejszego spotkania Natalia Szerszeń. 

Redaktor Teologii Politycznej wspomniała także o inkluzywności Warszawy międzywojennej, którą właśnie Grzesiuk wybrał (bo sam, co ciekawe, rodowitym warszawiakiem nie był) - wraz z jej specyficznym światem, którego na prowincji nie mógłby zaznać.

Serdecznie zapraszamy Państwa na dzisiejsze spotkanie pt. „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka”, które uświetni koncert zespołu Jana Młynarskiego. W dyskusji oprócz samego muzyka wezmą udział także Mateusz Werner oraz Natalia Szerszeń. Spotkanie odbędzie się w redakcji Teologii Politycznej (ulica Koszykowa 24/7) o godzinie 18.

Link do audycji  

Dołącz do wydarzenia „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka” na Facebooku 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.