Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dołącz do Akademii Liderów! Rekrutacja tylko do 16 maja

Dołącz do Akademii Liderów! Rekrutacja tylko do 16 maja

Został jeszcze tylko niecały tydzień do końca rekrutacji do 6. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Jeśli masz 16-20 lat, chcesz zmieniać swoje otoczenie na lepsze i masz pomysł, jak to zrobić, zgłoś się do nas!

Młodzież zaproszona do Akademii Liderów weźmie udział w szkole letniej, podczas której będzie miała szansę na profesjonalne szkolenie z prowadzenia projektów i rozwój własnych kompetencji i wiedzy. Po szkole letniej każdy uczestnik zrealizuje autorski projekt w swojej miejscowości pod opieką indywidualnego tutora i otrzyma całoroczne stypendium.

Aby wziąć udział w Akademii należy do 16 maja 2021 r. złożyć do Fundacji pomysł na autorski projekt społeczny, historyczny lub środowiskowy, opinię od osoby dorosłej z rekomendacją do udziału i przedstawić swoje dotychczasowe zaangażowanie społeczne lub obywatelskie. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia.

Pomysł na projekt można zgłosić samodzielnie lub w parze projektowej. Projekty w obszarze społecznym mogą mieć na celu wspieranie potrzebujących, promowanie wolontariatu, samopomocy, budowanie więzi lokalnych, czy międzypokoleniowych, a także wzmacnianie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Natomiast projekty historyczne mogą dotyczyć pielęgnowania pamięci i tożsamości lokalnej, upamiętniać wybitnych Polaków i ważne rocznice w 2021 roku. (zainspiruj się projektami uczestników poprzednich edycji Akademii).

Akademia Liderów to:

  • Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. W szkole letniej prócz warsztatów, szkoleń i gier symulacyjnych będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków.  (26 lipca – 4 sierpnia 2021, Tyniec)

  • Realizacja autorskiego projektu – to 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem. (1 września – 30 listopada 2021)

  • Szkoła Zimowa – 4 dniowy wyjazd podsumowujący zrealizowane projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje (9 - 12 grudnia 2021, Warszawa).

  • Stypendium – przez cały rok szkolny 2020/2021 liderzy otrzymują stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie na rozwój swoich pasji i talentów.

Zapraszamy do kontaktu: akademia@mikolaj.org.pl

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje znajdują się na stronie  www.mikolaj.org.pl/akademia

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, Finansowanego z Funduszy EOG.

Active citizens fund4x v2 ResizedImageWzMxNiwxMTFd


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.