Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dziesięć lat wojny w Syrii. Pomagamy dzieciom w Aleppo nieprzerwanie od 2018 roku

Dziesięć lat wojny w Syrii. Pomagamy dzieciom w Aleppo nieprzerwanie od 2018 roku

Dziś mija dokładnie 10 lat od rozpoczęcia wojny domowej w Syrii, jednego z najkrwawszych konfliktów zbrojnych naszych czasów. Konfliktu, który trwa do dziś. Od 2018 roku pomagamy dzieciom w Aleppo w Syrii odzyskać utracone dzieciństwo.

Według oficjalnych danych od początku wojny w Syrii życie straciło ponad 380 tysięcy osób, wśród nich około 100 tysięcy stanowi ludność cywilna, w tym kilkanaście tysięcy dzieci. Los kolejnych 200 tysięcy osób jest nieznany. W wyniku walk i bombardowań syryjskie miasta uległy całkowitemu zniszczeniu, dlatego ponad połowa ludności była zmuszona opuścić swoje domy. Jak podają dane ONZ z zeszłego roku, ponad 13 milionów Syryjczyków potrzebowała pomocy humanitarnej. Spowolnienie gospodarcze i spadek wartości syryjskiej waluty spowodowały, że ceny żywności w Syrii osiągnęły w zeszłym roku historyczne maksimum. Codziennie ponad pół miliona dzieci cierpi z powodu chronicznego niedożywienia. Dzieci są także ofiarami przemocy.

Dziś oprócz codzienności wojennej, mieszkańcy Syrii muszą mierzyć się także z konsekwencjami Covid-19. Szkoły w Syrii zostały zamknięte, a z powodu sytuacji w kraju nie ma możliwości, aby dzieci mogły uczyć się zdalnie. Oznacza to, że tysiące dzieci zostało pozbawione możliwości nauki.

Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy z partnerami lokalnymi od ponad trzech lat działa na rzecz pomocy dzieciom z Aleppo. Obecnie prowadzimy tam mini-szkołę, w której zapewniamy dzieciom bezpieczną przestrzeń i warunki do nauki oraz opiekę wychowawców i psychologów. Dzieci mają możliwość uczęszczać na zajęcia dodatkowe oraz otrzymują wsparcie edukacyjne. Na początku pandemii rozdystrybuowaliśmy wśród setki rodzin z dziećmi paczki z żywnością i środkami higienicznymi. Pomoc ta nie byłaby możliwa, gdyby nie ofiarność naszych darczyńców.

Dzieci z Aleppo nadal potrzebują naszego wsparcia, dlatego robimy wszystko, aby zebrać pieniądze i nie zostawić ich samych. W tym celu od początku marca prowadzimy akcję #SkrzydłaDlaDziewczynek, w ramach której udało się nam się zebrać już ponad 6 tysięcy złotych na naukę dziewczynek w kolejnym roku.

Bardzo prosimy o wsparcie. Każda kwota ma ogromne znaczenie i może odmienić los konkretnego dzieci z Aleppo. Darowiznę można przekazać online lub na konto.

Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja Numer konta: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
Tytuł przelewu: skrzydła dla dziewczynek z Aleppo


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.