Sukcesy naszego podopiecznego z Mariupola

Sukcesy naszego podopiecznego z Mariupola

Maksym mieszka w Mariupolu razem ze swoim tatą, bierze udział w zajęciach w Świetlicy Świętego Mikołaja, a także otrzymuje stypendium na rozwój swoich talentów i zainteresowań. W grudniu 2020 roku spełniło się jego marzenie i zdobył srebrny medal w boksie na Mistrzostwach Europy (Box European Championship).

Kliknij i zobacz reportaż o Maksymie

„Jestem Maksym. Tak nam się życie potoczyło, że od siódmego roku życia wychowuje mnie sam ojciec – Włodzimierz. Na początku wojny na Ukrainie musieliśmy opuścić nasz dom we wsi Swobodne, w obwodzie donieckim i przenieść się do Mariupola. Od września 2014 do czerwca 2018 uczyłem się w szkole Nr 61, którą zamknięto. Przeniosłem się do szkoły Nr 10. Pierwszego dnia pobytu w Mariupolu ojciec odprowadził mnie na zajęcia z boksu do Państwowej Dziecięcej Szkoły Sportowej i od tego czasu trenuję w Klubie Sportowym „Wostok-sport”. Za swoje zwycięstwa na ringu niejednokrotnie dostawałem nagrody od honorowego prezydenta federacji boksu oraz prezydenta miasta Mariupola. Ale moje życie nie kończy się na boksie. Jestem także wolontariuszem w centrum rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnością „Uwierz w siebie”. Mariupol stał się dla mnie i mojego taty drugim domem. Moim marzeniem jest wejść kiedyś do drużyny narodowej Ukrainy i zostać Mistrzem Olimpijskim.” - pisał do nas w swoim liście w grudniu 2018 roku Maksym.

Wspieramy Maksyma poprzez Stypendium św. Mikołaja i prowadzenie Świetlicy Świętego Mikołaja w Mariupolu, do której Maksym chodzi na zajęcia dodatkowe.

Chcesz pomóc takim dzieciom jak Maksym? Przekaż darowiznę na pomoc dzieciom ze wschodu Ukrainy: Fundacja Świętego Mikołaja nr konta 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: Ukraina - darowizna na pomoc dzieciom.


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.