Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Sukcesy naszego podopiecznego z Mariupola

Sukcesy naszego podopiecznego z Mariupola

Maksym mieszka w Mariupolu razem ze swoim tatą, bierze udział w zajęciach w Świetlicy Świętego Mikołaja, a także otrzymuje stypendium na rozwój swoich talentów i zainteresowań. W grudniu 2020 roku spełniło się jego marzenie i zdobył srebrny medal w boksie na Mistrzostwach Europy (Box European Championship).

Kliknij i zobacz reportaż o Maksymie

„Jestem Maksym. Tak nam się życie potoczyło, że od siódmego roku życia wychowuje mnie sam ojciec – Włodzimierz. Na początku wojny na Ukrainie musieliśmy opuścić nasz dom we wsi Swobodne, w obwodzie donieckim i przenieść się do Mariupola. Od września 2014 do czerwca 2018 uczyłem się w szkole Nr 61, którą zamknięto. Przeniosłem się do szkoły Nr 10. Pierwszego dnia pobytu w Mariupolu ojciec odprowadził mnie na zajęcia z boksu do Państwowej Dziecięcej Szkoły Sportowej i od tego czasu trenuję w Klubie Sportowym „Wostok-sport”. Za swoje zwycięstwa na ringu niejednokrotnie dostawałem nagrody od honorowego prezydenta federacji boksu oraz prezydenta miasta Mariupola. Ale moje życie nie kończy się na boksie. Jestem także wolontariuszem w centrum rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnością „Uwierz w siebie”. Mariupol stał się dla mnie i mojego taty drugim domem. Moim marzeniem jest wejść kiedyś do drużyny narodowej Ukrainy i zostać Mistrzem Olimpijskim.” - pisał do nas w swoim liście w grudniu 2018 roku Maksym.

Wspieramy Maksyma poprzez Stypendium św. Mikołaja i prowadzenie Świetlicy Świętego Mikołaja w Mariupolu, do której Maksym chodzi na zajęcia dodatkowe.

Chcesz pomóc takim dzieciom jak Maksym? Przekaż darowiznę na pomoc dzieciom ze wschodu Ukrainy: Fundacja Świętego Mikołaja nr konta 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: Ukraina - darowizna na pomoc dzieciom.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.