Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

100 laptopów dla uczniów z niezamożnych rodzin od firmy IG w ramach walki ze skutkami COVID-19

100 laptopów dla uczniów z niezamożnych rodzin od firmy IG w ramach walki ze skutkami COVID-19

Kiedy wiosną szkoły zamknęły się z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, wiele dzieci z niezamożnych rodzin z dnia na dzień straciło kontakt z nauczycielami. Brak komputera i łącza internetowego uniemożliwiał im naukę. Od początku pandemii cały zespół naszej fundacji prowadzi intensywne działania na rzecz pomocy dzieciom zagrożonym wykluczeniem edukacyjnym. Dzięki wsparciu firmy IG 100 laptopów z oprogramowaniem trafi do najbardziej potrzebujących uczniów w ramach walki ze skutkami COVID-19.

Skala potrzeb jest ogromna. Co miesiąc pomagamy 250 dzieciom z całej Polski przekazując im Stypendium św. Mikołaja. Dzięki temu dzieci mogą opłacić zajęcia dodatkowe, a także w razie potrzeby kupić niezbędny sprzęt do zdalnej nauki, taki jak komputer czy drukarka. Dodatkowo dzięki współpracy z firmą IG, która przeznaczyła środki na przeciwdziałanie wykluczeniu edukacyjnemu w związku ze skutkami COVID-19, właśnie kupiliśmy 100 laptopów z oprogramowaniem dla uczniów z niezamożnych rodzin.

Laptopy otrzyma setka dzieci z miejscowości rozsianych po całej Polsce: z Bań Mazurskich, z Birczy, z Bydgoszczy, z Ciechanowca, z Czarnej, z Czartajewa, z Dębicy, z Elbląga, z Ełku, z Gostynina, z Huty Komorowskiej, z Klementowic, z Konina, z Końskich, z Kożuchowa, z Krasnobrodzia, z Krościenka n. Dunajcem, z Kruszewca, z Lipna, z Lubaczowa, z Lublińca, z Lubrańca Marysina, z Łodzi, z Moderówki, z Olsztynka, z Opoczna, z Ostrowi Mazowieckiej, z Ostrowa Wielkopolskiego, z Połańca, z Puław, z Purdy, z Raciborza, z Radziejowic, z Rucianego-Nidy, z Rud, z Sanoka, z Sieczychów, ze Słupcy, ze Stadnickiej Woli, z Trzemeszna, z Ustrzyk Dolnych, z Warszkowa, z Włodawy, z Wojewodzina i ze Zduńskiej Woli.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujących. To kolejny projekt zrealizowany razem z Fundacją Świętego Mikołaja. Edukacja jest krytycznym elementem rozwoju każdego młodego człowieka. Podczas pandemii COVID-19 wiele dzieci napotkało na utrudnienia z dostępem do nauki ze względu na brak komputera. W IG od wielu lat wspieramy rozwój talentów i angażujemy się w wyrównywanie szans w ramach naszego globalnego programu Brighter Future. - Tomasz Horaček, Dyrektor Zarządzający grupy IG w Polsce. 

IG Group to działająca od 46 lat międzynarodowa firma z branży fin-tech. Spółka jest notowana na giełdzie w Londynie i wchodzi w skład indexu FTSE 250.  Obecnie IG udostępnia swoim klientom wielokrotnie nagradzane platformy handlowe i aplikacje mobilne. Inwestorzy detaliczni i instytucjonalni maja znakomity dostęp do ponad 17 000 rynków finansowych, miedzy innymi rynku forex, indeksów, krypto walut, surowców i towarów oraz akcji. Główna siedziba IG znajduje się w Londynie, dodatkowo firma posiada swoje biura w 17 krajach rozproszonych na 5 kontynentach. Polski oddział firmy działa w Krakowie od 2015 roku i zatrudnia ponad 400 specjalistów.

Dziękujemy za pomoc!


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.