100 laptopów dla uczniów z niezamożnych rodzin od firmy IG w ramach walki ze skutkami COVID-19

Kiedy wiosną szkoły zamknęły się z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, wiele dzieci z niezamożnych rodzin z dnia na dzień straciło kontakt z nauczycielami. Brak komputera i łącza internetowego uniemożliwiał im naukę. Od początku pandemii cały zespół naszej fundacji prowadzi intensywne działania na rzecz pomocy dzieciom zagrożonym wykluczeniem edukacyjnym. Dzięki wsparciu firmy IG 100 laptopów z oprogramowaniem trafi do najbardziej potrzebujących uczniów w ramach walki ze skutkami COVID-19.

Skala potrzeb jest ogromna. Co miesiąc pomagamy 250 dzieciom z całej Polski przekazując im Stypendium św. Mikołaja. Dzięki temu dzieci mogą opłacić zajęcia dodatkowe, a także w razie potrzeby kupić niezbędny sprzęt do zdalnej nauki, taki jak komputer czy drukarka. Dodatkowo dzięki współpracy z firmą IG, która przeznaczyła środki na przeciwdziałanie wykluczeniu edukacyjnemu w związku ze skutkami COVID-19, właśnie kupiliśmy 100 laptopów z oprogramowaniem dla uczniów z niezamożnych rodzin.

Laptopy otrzyma setka dzieci z miejscowości rozsianych po całej Polsce: z Bań Mazurskich, z Birczy, z Bydgoszczy, z Ciechanowca, z Czarnej, z Czartajewa, z Dębicy, z Elbląga, z Ełku, z Gostynina, z Huty Komorowskiej, z Klementowic, z Konina, z Końskich, z Kożuchowa, z Krasnobrodzia, z Krościenka n. Dunajcem, z Kruszewca, z Lipna, z Lubaczowa, z Lublińca, z Lubrańca Marysina, z Łodzi, z Moderówki, z Olsztynka, z Opoczna, z Ostrowi Mazowieckiej, z Ostrowa Wielkopolskiego, z Połańca, z Puław, z Purdy, z Raciborza, z Radziejowic, z Rucianego-Nidy, z Rud, z Sanoka, z Sieczychów, ze Słupcy, ze Stadnickiej Woli, z Trzemeszna, z Ustrzyk Dolnych, z Warszkowa, z Włodawy, z Wojewodzina i ze Zduńskiej Woli.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujących. To kolejny projekt zrealizowany razem z Fundacją Świętego Mikołaja. Edukacja jest krytycznym elementem rozwoju każdego młodego człowieka. Podczas pandemii COVID-19 wiele dzieci napotkało na utrudnienia z dostępem do nauki ze względu na brak komputera. W IG od wielu lat wspieramy rozwój talentów i angażujemy się w wyrównywanie szans w ramach naszego globalnego programu Brighter Future. - Tomasz Horaček, Dyrektor Zarządzający grupy IG w Polsce. 

IG Group to działająca od 46 lat międzynarodowa firma z branży fin-tech. Spółka jest notowana na giełdzie w Londynie i wchodzi w skład indexu FTSE 250.  Obecnie IG udostępnia swoim klientom wielokrotnie nagradzane platformy handlowe i aplikacje mobilne. Inwestorzy detaliczni i instytucjonalni maja znakomity dostęp do ponad 17 000 rynków finansowych, miedzy innymi rynku forex, indeksów, krypto walut, surowców i towarów oraz akcji. Główna siedziba IG znajduje się w Londynie, dodatkowo firma posiada swoje biura w 17 krajach rozproszonych na 5 kontynentach. Polski oddział firmy działa w Krakowie od 2015 roku i zatrudnia ponad 400 specjalistów.

Dziękujemy za pomoc!