Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Ogłaszamy start rekrutacji do Akademii Liderów 2021! Zgłoś się do 16 maja

Ogłaszamy start rekrutacji do Akademii Liderów 2021! Zgłoś się do 16 maja

Rozpoczynamy rekrutację do Akademii Liderów – naszego cyklicznego programu rozwojowego dla młodzieży. Po ciężkim roku naznaczonym pandemią chcemy zmobilizować młode osoby do myślenia o tym co wspólne, co ważne i co jeszcze można zrobić aby zmieniać Świat na lepsze. Nawet w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, nie możemy zawiesić aktywności i działania na rzecz innych i dobra wspólnego.

Akademia Liderów to roczny program Fundacji Świętego Mikołaja, w ramach którego młodzież o liderskim potencjale zrealizuje swoje pierwsze autorskie projekty społeczne, obywatelskie, historyczne lub na rzecz środowiska naturalnego. Aby wesprzeć ich w tym wyzwaniu najpierw zaprosimy uczestników do udziału w 10 dniowej szkole letniej młodych liderów, gdzie przejdą profesjonalne i głębokie szkolenie z zakresu liderstwa, planowania i efektywnego realizowania projektów. Następnie otrzymają wsparcie tutora, który będzie pomagał i motywował do działania w trakcie realizacji autorskich, młodzieżowych projektów prowadzonych na jesieni. W końcu uczestnicy wezmą udział w szkole zimowej młodych liderów, podsumowującej zrealizowane projekty, a także otrzymają roczne stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

REKRUTACJA DO AKADEMII POTRWA DO 16 MAJA 2021

W Akademii Liderów mogą wziąć udział osoby w wieku 16-20 lat, które chcą działać społecznie i rozwijać swój liderski potencjał. Aby wziąć udział w Akademii trzeba zgłosić swój pomysł na projekt poprzez formularz na naszej stronie www.mikolaj.org.pl/akademia. Każdy zgłoszony projekt będzie analizowany przez naszą fundacyjną komisję. Autorów najciekawszych pomysłów na działanie zaprosimy do rozmowy kwalifikacyjnej, a w końcu wyłonimy 30 osób, które wezmą udział w Akademii w 2021 roku.

Część uczestników już jest wybrana – są to osoby, które z powodzeniem przeszły rekrutację w 2020 roku. Zeszłoroczna edycja Akademii została odwołana z powodu pandemii. Część z uczestników postanowiła poczekać razem z nami cały rok i teraz mają już zagwarantowane miejsca w Akademii w 2021 roku. Część miejsc jest jeszcze wolna, dlatego startujemy z rekrutacją.

W tym roku Akademia Liderów na pewno już się odbędzie! Uważamy, że niezmiernie ważne jest działanie z młodzieżą i na rzecz młodzieży, szczególnie po tak ciężkim roku kiedy większość młodych osób nie mogła angażować się w wolontariat, działać wspólnie z rówieśnikami, a większość swego czasu spędziła przed ekranem komputera.

Tak udział w Akademii w 2019 roku podsumował Krystian z Pułtuska: „Wszyscy Ci ludzie, warsztaty i wykłady dały mi w ciągu tygodnia więcej motywacji i wiedzy niż miesiące przeżyte w apatii i poczuciu stagnacji. Otrzymałem wiele, więc jestem zobowiązany do oddania jeszcze więcej dla moich bliskich i lokalnej społeczności. Dziękuję!

W 2021 roku projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, Finansowanego z Funduszy EOG.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.