Natalia Szerszeń w poranku rozgłośni katolickich „Siódma 9”

We wtorek, 18 czerwca czerwca w porannej audycji rozgłośni katolickich „Siódma 9” gościła Natalia Szerszeń. Audycja dotyczyła postaci oraz twórczości Stanisława Grzesiuka w związku ze spotkaniem organizowanym przez Teologię Polityczną.

Grzesiuk jest wielkim interpretatorem tego, co można nazwać ogólnie tradycją starej Warszawy, tej przedwojennej, która miała własną kulturę, miała też własną gwarę – gwarę warszawską. To był taki mikroświat, w którym Grzesiuk się wychował na warszawskim Czerniakowie. Przesiąkł atmosferą trochę awanturniczego półświatka, czego dał wyraz także w interpretacjach muzycznych, które zabrał ze sobą aż do obozów koncentracyjnych, a później wrócił z nimi do Polski powojennej i sprawił, że Polacy, nie tylko warszawiacy, pokochali tę Felusiową Warszawę - mówiła o bohaterze dzisiejszego spotkania Natalia Szerszeń. 

Redaktor Teologii Politycznej wspomniała także o inkluzywności Warszawy międzywojennej, którą właśnie Grzesiuk wybrał (bo sam, co ciekawe, rodowitym warszawiakiem nie był) - wraz z jej specyficznym światem, którego na prowincji nie mógłby zaznać.

Serdecznie zapraszamy Państwa na dzisiejsze spotkanie pt. „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka”, które uświetni koncert zespołu Jana Młynarskiego. W dyskusji oprócz samego muzyka wezmą udział także Mateusz Werner oraz Natalia Szerszeń. Spotkanie odbędzie się w redakcji Teologii Politycznej (ulica Koszykowa 24/7) o godzinie 18.

Link do audycji  

Dołącz do wydarzenia „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka” na Facebooku