Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Morze Śródziemne i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II – Fernard Braudel

Morze Śródziemne i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II – Fernard Braudel

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazało się poprawione i uzupełnione wydanie monumentalnego dzieła Fernarda Braudela traktującego o świecie śródziemnomorskim w czasach Filipa II. Praca jest częścią słynnej serii Państwowego Instytutu Wydawniczego „Rodowody Cywilizacji”.

Tytuł: „Morze Śródziemnie i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II” (tom I i II)
Autor: Fernard Braudel
Tłumacze: Tadeusz Mrówczyński, Stefan Meller, Maria Ochab, Marcin Król, Maria Kwiecińska
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
Rok wydania: 2020
ISBN 978-83-8196-130-1
Oprawa: twarda
Liczba stron: 730 i 750

„Namiętnie pokochałem Morze Śródziemne, niewątpliwie dlatego, że przybyłem z Północy, jak tylu innych i po tylu innych" – tymi słowami Fernard Braudel zaczyna swoją pracę, uznawaną przez wielu za największe dzieło historiografii światowej naszych czasów. Wpływ tej najbardziej znanej i konsekwentnie zrealizowanej koncepcji badawczej nurtu historii globalnej jest nie do przecenienia. Jest ona wyjątkowa zarówno za sprawą ujęcia, warsztatu, jak i okoliczności powstania. Łącząc płaszczyznę czasu geograficznego, czasu społecznego i czasu  jednostkowego, Fernand Braudel dowiódł, że historia-opowieść nie jest jedyną metodą w ścisłym sensie obiektywną, a pożytki płynące z lektury jego ambitnego dzieła są nieprzemijające.

image3

O Autorze:
Fernard Braudel – (1902-1985) historyk, przedstawiciel francuskiej szkoły „Annales”. Jest autorem wielu prac z zakresu historii nowożytnej. W swoich badaniach dążył do stworzenia „historii totalnej”, będącej alternatywą dla tradycyjnej historiografii.

„Rodowody Cywilizacji”, tzw. seria ceramowska jest serią wydawaną przez Państwowy Instytut Wydawniczy nieprzerwanie od 1958 roku. W jej ramach publikowane są prace o tematyce historycznej, archeologicznej oraz dziejów kultury, często o charakterze syntez. Seria powszechnie nazywana jest „ceramowską” od pierwszego wydanego w niej tytułu – popularyzującej archeologię książki C.W. Cerama „Bogowie, groby i uczeni”.

 Spis treści

 Przeczytaj fragment książki

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.