Ryzyko bycia Polakiem. Z Janem Polkowskim rozmawia Piotr Legutko

Ryzyko bycia Polakiem. Z Janem Polkowskim rozmawia Piotr Legutko

Staraniem Instytutu Literatury ukazał się wywiad-rzeka z Janem Polkowskim. Rozmowę z wybitnym intelektualistą, poetą, wydawcą, działaczem podziemnej „Solidarności” przeprowadził znany krakowski dziennikarz Piotr Legutko, redaktor naczelny „Rzeczy Wspólnych” i TVP Historia. I choć rozmowa odbyła się pięć lat temu (w 2015 r.) niemal nic nie straciła na aktualności. Poeta opowiada o dzieciństwie, doświadczeniach lekturowych, czasach „Solidarności”, a także o zasadach rządzących Polską dawniejszą i współczesną.

Wydawca: Instytut Literatury
Autor: Piotr Legutko, Jan Polkowski
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020
ISBN 9788366359215 
Liczba stron: 344

„Skupienie się na pisaniu jest dążeniem za moim najważniejszym wyborem – wolności i sztuki. Z nim jestem nierozerwalnie związany. Ostatnie lata, podczas których wydałem cztery tomy wierszy, powieść i tom felietonów, są dowodem, że wracałem coraz intensywniej do różnych warstw siebie, a może po prostu nie tyle wracałem, co pozostałem sobie wierny. [...] Oczywiście żadnych spraw, w które zdarzyło mi się zaangażować przez ostatnie czterdzieści lat, nie odpycham od siebie, nie unieważniam”.
(Fragment książki)

Spis treści 

Przeczytaj fragment rozmowy Piotra Legutko z Janem Polkowskim


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.