Ryzyko bycia Polakiem. Z Janem Polkowskim rozmawia Piotr Legutko

Ryzyko bycia Polakiem. Z Janem Polkowskim rozmawia Piotr Legutko

Staraniem Instytutu Literatury ukazał się wywiad-rzeka z Janem Polkowskim. Rozmowę z wybitnym intelektualistą, poetą, wydawcą, działaczem podziemnej „Solidarności” przeprowadził znany krakowski dziennikarz Piotr Legutko, redaktor naczelny „Rzeczy Wspólnych” i TVP Historia. I choć rozmowa odbyła się pięć lat temu (w 2015 r.) niemal nic nie straciła na aktualności. Poeta opowiada o dzieciństwie, doświadczeniach lekturowych, czasach „Solidarności”, a także o zasadach rządzących Polską dawniejszą i współczesną.

Wydawca: Instytut Literatury
Autor: Piotr Legutko, Jan Polkowski
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020
ISBN 9788366359215 
Liczba stron: 344

„Skupienie się na pisaniu jest dążeniem za moim najważniejszym wyborem – wolności i sztuki. Z nim jestem nierozerwalnie związany. Ostatnie lata, podczas których wydałem cztery tomy wierszy, powieść i tom felietonów, są dowodem, że wracałem coraz intensywniej do różnych warstw siebie, a może po prostu nie tyle wracałem, co pozostałem sobie wierny. [...] Oczywiście żadnych spraw, w które zdarzyło mi się zaangażować przez ostatnie czterdzieści lat, nie odpycham od siebie, nie unieważniam”.
(Fragment książki)

Spis treści 

Przeczytaj fragment rozmowy Piotra Legutko z Janem Polkowskim


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.