Odkupiciel i Przyjaciel. U podstaw chrystologii soteriologicznej św. Tomasza z Akwinu w świetle „Super Psalmos” – ks. prof. Piotr Roszak

Odkupiciel i Przyjaciel. U podstaw chrystologii soteriologicznej św. Tomasza z Akwinu w świetle „Super Psalmos” – ks. prof. Piotr Roszak

„Odkupiciel i Przyjaciel. U podstaw chrystologii soteriologicznej św. Tomasza z Akwinu w świetle «Super Psalmos»” autorstwa księdza profesora Piotra Roszaka to wnikliwa analiza medytacji Świętego nad Księgą Psalmów.

Wydawca: W drodze oraz Instytut Tomistyczny 
Autor: Ks. Piotr Roszak
ISBN 978-83-7906-351-2
Oprawa: miękka
Liczba stron: 434

„Święty Tomasz z Akwinu dosłownie oddychał Psalmami – jako kilkuletni uczeń benedyktyńskiej szkoły na Monte Cassino nauczył się ich na pamięć; jako dominikański zakonnik zaczynał i kończył dzień słowami psalmów; jako wykładowca wyjaśniał ich ukryte znaczenia i zawiłości. Lectura super Psalmos pozwala nam wejść w świat Tomaszowej medytacji nad Księgą Psalmów, a wybitnym i – nie waham się stwierdzić – niezbędnym przewodnikiem po tym świecie jest niniejsza monografia ks. prof. Piotra Roszaka. Czytelnicy, a zwłaszcza teologowie, bibliści i historycy, otrzymują doskonałe i długo wyczekiwane omówienie choćby takich tematów, jak: hermeneutyka biblijna w średniowieczu, komentarze biblijne Tomasza z Akwinu, teologia Psalmów, chrystologia i soteriologia” – pisze o. dr. hab. Tomasz Gałuszko OP. 

O AUTORZE:

Ks. Piotr Roszak (ur. 1978) – kapłan diecezji toruńskiej, pracuje na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu oraz Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania); członek zwyczajny Papieskiej Akademii św. Tomasza z Akwinu, założyciel i redaktor naczelny interdyscyplinarnego czasopisma „Scientia et Fides” oraz serii wydawniczej „Scholastica Thoruniensia”  (UMK), w której ukazują się polskie tłumaczenia średniowiecznych komentarzy biblijnych. Jego zainteresowania badawcze dotyczą myśli św. Tomasza z Akwinu (zwłaszcza tzw. tomizmu biblijnego), liturgii hiszpańsko-mozarabskiej oraz historii i znaczenia teologicznego pielgrzymek do Santiago de Compostela. Ostatnio redagował wraz z Jörgenem Vijgenem: Towards a Biblical Thomism. Thomas Aquinas and the Renewal of Biblical Theology, Pamplona: Eunsa, 2018.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wesprzyj wydanie książki „Pamięć Polski. Pamięć sąsiadów. Pamięć Europy”
Ten, kto podważa zasadność polityki historycznej, podejmuje próbę przekonania wiatru, żeby nie wiał.
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.