Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Amoris laetitia. Konflikt interpretacji – Jarosław Kupczak OP

Amoris laetitia. Konflikt interpretacji – Jarosław Kupczak OP

W wydawnictwie W drodze ukazał się drugi tom pracy o. Jarosława Kupczaka OP poświęcony jednej z najważniejszych debat toczących się obecnie w Kościele. Książka „Amoris laetitia. Konflikt interpretacji” jest wnikliwą analizą spraw związanych z nauczaniem Kościoła w kontekście małżeństwa i rodziny i stanowi kontynuację publikacji wydanej w 2018 roku pod tytułem „Źródła sporu o Amoris laetitia”.

Wydawca: W drodze
Autor: Jarosław Kupczak OP
ISBN 978-83-7906-408-3
Oprawa: miękka
Liczba stron: 288

Jarosław Kupczak OP przygląda się szerokiemu wachlarzowi zagadnień. Interesuje go zarówno kontekst powstania adhortacji i jej treści, jak też interpretacja sprawy najbardziej kontrowersyjnej, budzącej szereg pytań wiernych, czyli stanowisko papieża Franciszka w kwestii możliwości przyjmowania komunii eucharystycznej przez osoby rozwiedzione i znajdujące się w powtórnym związku niesakramentalnym. Dominikan poddaje krytycznej ocenie trzy różne sposoby rozumienia adhortacji, tj. interpretacji: ciągłości, umiarkowanej zmiany i zerwania, by na koniec zderzyć czytelników z pytaniem: Co dalej?

O wyjątkowości publikacji stanowi, charakterystyczna dla wybitnego teologa, bezstronność w ocenie argumentów, intelektualna uczciwość, niepoddawanie się emocjom, które sprzyjają uproszczonym ocenom, oraz miłość do Kościoła. – Odważna analiza treści adhortacji, jak również wieloaspektowa prezentacja komentarzy ukazujących się po jej opublikowaniu pozwoliły stworzyć bogatą skarbnicę wiedzy, z której zaczerpnąć mogą wytrawni specjaliści, początkujący teologowie, a także wierni Kościoła i ludzie dobrej woli, poszukujący odpowiedzi na nurtujące ich pytania – uważa ks. prof. Maciej Olczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, recenzent naukowy książki. 

O Autorze:
Jarosław Kupczak OP (ur. 1964) – profesor nauk teologicznych, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II UPJPII oraz prezes Towarzystwa Teologów Dogmatyków. Wykłada także w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie. Laureat nagrody „Totus Tuus” (2018). Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się również jego książka Źródła sporu o Amorislaetitia (2018).  

Przeczytaj wstęp Autora do książki 

Spis treści


Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.