Amoris laetitia. Konflikt interpretacji – Jarosław Kupczak OP

Amoris laetitia. Konflikt interpretacji – Jarosław Kupczak OP

W wydawnictwie W drodze ukazał się drugi tom pracy o. Jarosława Kupczaka OP poświęcony jednej z najważniejszych debat toczących się obecnie w Kościele. Książka „Amoris laetitia. Konflikt interpretacji” jest wnikliwą analizą spraw związanych z nauczaniem Kościoła w kontekście małżeństwa i rodziny i stanowi kontynuację publikacji wydanej w 2018 roku pod tytułem „Źródła sporu o Amoris laetitia”.

Wydawca: W drodze
Autor: Jarosław Kupczak OP
ISBN 978-83-7906-408-3
Oprawa: miękka
Liczba stron: 288

Jarosław Kupczak OP przygląda się szerokiemu wachlarzowi zagadnień. Interesuje go zarówno kontekst powstania adhortacji i jej treści, jak też interpretacja sprawy najbardziej kontrowersyjnej, budzącej szereg pytań wiernych, czyli stanowisko papieża Franciszka w kwestii możliwości przyjmowania komunii eucharystycznej przez osoby rozwiedzione i znajdujące się w powtórnym związku niesakramentalnym. Dominikan poddaje krytycznej ocenie trzy różne sposoby rozumienia adhortacji, tj. interpretacji: ciągłości, umiarkowanej zmiany i zerwania, by na koniec zderzyć czytelników z pytaniem: Co dalej?

O wyjątkowości publikacji stanowi, charakterystyczna dla wybitnego teologa, bezstronność w ocenie argumentów, intelektualna uczciwość, niepoddawanie się emocjom, które sprzyjają uproszczonym ocenom, oraz miłość do Kościoła. – Odważna analiza treści adhortacji, jak również wieloaspektowa prezentacja komentarzy ukazujących się po jej opublikowaniu pozwoliły stworzyć bogatą skarbnicę wiedzy, z której zaczerpnąć mogą wytrawni specjaliści, początkujący teologowie, a także wierni Kościoła i ludzie dobrej woli, poszukujący odpowiedzi na nurtujące ich pytania – uważa ks. prof. Maciej Olczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, recenzent naukowy książki. 

O Autorze:
Jarosław Kupczak OP (ur. 1964) – profesor nauk teologicznych, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II UPJPII oraz prezes Towarzystwa Teologów Dogmatyków. Wykłada także w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie. Laureat nagrody „Totus Tuus” (2018). Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się również jego książka Źródła sporu o Amorislaetitia (2018).  

Przeczytaj wstęp Autora do książki 

Spis treści


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wesprzyj wydanie książki „Pamięć Polski. Pamięć sąsiadów. Pamięć Europy”
Ten, kto podważa zasadność polityki historycznej, podejmuje próbę przekonania wiatru, żeby nie wiał.
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.