Pułascy – Wojciech Kudyba

Pułascy – Wojciech Kudyba

„Pułascy” to więcej niż powieść historyczna, to uniwersalna opowieść o polskości i Polakach. Wojciech Kudyba, kreśląc losy słynnego rodu patriotów, opowiada o różnych postawach wobec groźby utraty suwerenności Polski i jej rozmycia się w monarchistycznej Europie. Premiera drugiego tomu zaplanowana jest na rok 2021.

Pułascy – Wojciech Kudyba
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 300 – twarda oprawa
ISBN: 978-83-8196-071-7

Wojciech Kudyba w zakrojonym na dwa tomy eposie „Pułascy” opowiadając o tytułowym rodzie polskich patriotów opowiada o konfederacji barskiej i politycznych gierkach rosyjskiego ambasadora Repnina. Starając się zrozumieć motywy postępowania swoich bohaterów, unika łatwych ocen. Dzięki temu udaje mu się uchwycić kontur niepodległościowego etosu, który naznaczył naszą historię ostatnich trzystu lat. Tom pierwszy opowiada o wypadkach z lat 1767–1769 (m.in. sejm repninowski, Berdyczów, Okopy Świętej Trójcy) zaś tom drugi ukaże się w roku 2021.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.