Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Józef Naumowicz – Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca

Józef Naumowicz – Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca

Jak się modlić pomimo wielu rozproszeń? Jak nasza modlitwa powinna wyglądać? Kiedy jest prawdziwa oraz szczera i czy może być nieustanna? Jak nas zmienia i dokąd prowadzi? – to jedynie kilka z pytań, na które odpowiedzi poszukuje ks. Józef Naumowicz w wydanej właśnie książce „Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca”.

Tytuł: „Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca”
Autor: Józef Naumowicz
Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-66407-11-4
Oprawa: twarda
Liczba stron: 376

Ksiądz profesor Józef Naumowicz w swojej najnowszej książce „Nowa Filokalia. Droga do modlitwy serca” w przystępny sposób przybliża myśl chrześcijańskiego Wschodu, przedstawiając teksty kluczowe dla zrozumienia i praktyki modlitwy serca. Książka stanowi nowy i oryginalny wybór z Filokalii, ułożony tematycznie, zawierający odpowiedzi na pytania, które stawiali dawni mistrzowie modlitwy i które są wciąż aktualne. To doskonała pomoc w modlitwie i w rozwoju duchowym.

„Nowa Filokalia”  łączy w sobie bogactwo wiedzy teologicznej i naukowej z bezcennym doświadczeniem duszpasterskim. Ksiądz Naumowicz jest bowiem nie tylko znawcą literatury wczesnochrześcijańskiej i patrologii, lecz także duszpasterzem ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie. Na modlitwę serca patrzy nie tylko z perspektywy badacza historii chrześcijaństwa, lecz także kapłana, który na co dzień ją praktykuje i zgłębia. 

Bp Michał Janocha pisze o książce:

Do źródła w górach prowadzi stroma ścieżka. Wydeptały ją pokolenia wschodnich mnichów. To filokalia, czyli umiłowanie piękna. Naszym przewodnikiem po niej jest wybitny filolog i patrolog, ks. prof. Józef Naumowicz. Podążajmy wraz z nim po śladach świętych ojców, w górę, do źródła. To Chrystus jest źródłem. I górą. I ścieżką.

Biogram autora: 

ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz – znawca historii wczesnego chrześcijaństwa i późnego antyku, także historii Bizancjum i starożytnej Armenii. Kierownik katedry historii starożytnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Birytualista, duszpasterz Ormian w Polsce, uhonorowany godnością „dzajragujn wardapet” (protoarchimandryty). W 2020 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej”.

Zobacz spis treści

Zapoznaj się z publikacją na stronie wydawcy


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.