Józef Naumowicz – Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca

Józef Naumowicz – Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca

Jak się modlić pomimo wielu rozproszeń? Jak nasza modlitwa powinna wyglądać? Kiedy jest prawdziwa oraz szczera i czy może być nieustanna? Jak nas zmienia i dokąd prowadzi? – to jedynie kilka z pytań, na które odpowiedzi poszukuje ks. Józef Naumowicz w wydanej właśnie książce „Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca”.

Tytuł: „Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca”
Autor: Józef Naumowicz
Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-66407-11-4
Oprawa: twarda
Liczba stron: 376

Ksiądz profesor Józef Naumowicz w swojej najnowszej książce „Nowa Filokalia. Droga do modlitwy serca” w przystępny sposób przybliża myśl chrześcijańskiego Wschodu, przedstawiając teksty kluczowe dla zrozumienia i praktyki modlitwy serca. Książka stanowi nowy i oryginalny wybór z Filokalii, ułożony tematycznie, zawierający odpowiedzi na pytania, które stawiali dawni mistrzowie modlitwy i które są wciąż aktualne. To doskonała pomoc w modlitwie i w rozwoju duchowym.

„Nowa Filokalia”  łączy w sobie bogactwo wiedzy teologicznej i naukowej z bezcennym doświadczeniem duszpasterskim. Ksiądz Naumowicz jest bowiem nie tylko znawcą literatury wczesnochrześcijańskiej i patrologii, lecz także duszpasterzem ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie. Na modlitwę serca patrzy nie tylko z perspektywy badacza historii chrześcijaństwa, lecz także kapłana, który na co dzień ją praktykuje i zgłębia. 

Bp Michał Janocha pisze o książce:

Do źródła w górach prowadzi stroma ścieżka. Wydeptały ją pokolenia wschodnich mnichów. To filokalia, czyli umiłowanie piękna. Naszym przewodnikiem po niej jest wybitny filolog i patrolog, ks. prof. Józef Naumowicz. Podążajmy wraz z nim po śladach świętych ojców, w górę, do źródła. To Chrystus jest źródłem. I górą. I ścieżką.

Biogram autora: 

ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz – znawca historii wczesnego chrześcijaństwa i późnego antyku, także historii Bizancjum i starożytnej Armenii. Kierownik katedry historii starożytnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Birytualista, duszpasterz Ormian w Polsce, uhonorowany godnością „dzajragujn wardapet” (protoarchimandryty). W 2020 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej”.

Zobacz spis treści

Zapoznaj się z publikacją na stronie wydawcy


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.