Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata – Maciej Zięba OP

Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata – Maciej Zięba OP

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam zarzutów stawianych Papieżowi, związanych z tematyką gender, wadliwych nominacji czy pedofilii, jednak koncentruję się na priorytetach i tym, co ukształtowało Jana Pawła II. Dlatego wiele jest na tych stronach o Polsce – pisze Maciej Zięba OP we wstępie do swojej nowej książki „Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata” wydanej właśnie nakładem wydawnictwa „W Drodze”.

Tytuł: „Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata”
Autor: Maciej Zięba OP

Wydawca: Wydawnictwo W drodze
Rok wydania: 2020
ISBN 978-83-7906-454-0
Oprawa: twarda
Liczba stron: 192

Wiele wątków nauczania Jana Pawła II jest obecnie jeszcze aktualniejszych niż było to 15 lat temu, gdy papież odszedł z tego świata.  Niestety, z biegiem lat myśl Jana Pawła II jest coraz mocniej zapomniana. Maciej Zięba OP, jako znawca katolickiej nauki społecznej i nauczania Jana Pawła II, zatroskany o losy Polski i Kościoła w naszej ojczyźnie, postanowił przypomnieć najważniejsze i uniwersalne lekcje głoszone przez Papieża z Polski. Chce tym samym otworzyć na nowo debatę na temat tego, co ważne i aktualne w nauczaniu wielkiego papieża, by rozpocząć skuteczny proces odnowy Kościoła, a także proces odbudowy życia społecznego w naszej ojczyźnie.

Zobacz spis treści 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją na stronie wydawnictwa „W Drodze”.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.