Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata – Maciej Zięba OP

Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata – Maciej Zięba OP

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam zarzutów stawianych Papieżowi, związanych z tematyką gender, wadliwych nominacji czy pedofilii, jednak koncentruję się na priorytetach i tym, co ukształtowało Jana Pawła II. Dlatego wiele jest na tych stronach o Polsce – pisze Maciej Zięba OP we wstępie do swojej nowej książki „Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata” wydanej właśnie nakładem wydawnictwa „W Drodze”.

Tytuł: „Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata”
Autor: Maciej Zięba OP

Wydawca: Wydawnictwo W drodze
Rok wydania: 2020
ISBN 978-83-7906-454-0
Oprawa: twarda
Liczba stron: 192

Wiele wątków nauczania Jana Pawła II jest obecnie jeszcze aktualniejszych niż było to 15 lat temu, gdy papież odszedł z tego świata.  Niestety, z biegiem lat myśl Jana Pawła II jest coraz mocniej zapomniana. Maciej Zięba OP, jako znawca katolickiej nauki społecznej i nauczania Jana Pawła II, zatroskany o losy Polski i Kościoła w naszej ojczyźnie, postanowił przypomnieć najważniejsze i uniwersalne lekcje głoszone przez Papieża z Polski. Chce tym samym otworzyć na nowo debatę na temat tego, co ważne i aktualne w nauczaniu wielkiego papieża, by rozpocząć skuteczny proces odnowy Kościoła, a także proces odbudowy życia społecznego w naszej ojczyźnie.

Zobacz spis treści 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją na stronie wydawnictwa „W Drodze”.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.