Dni powszednie niepospolitych ludzi i 99 innych felietonów – Andrzej Dobosz

Dni powszednie niepospolitych ludzi i 99 innych felietonów – Andrzej Dobosz

Państwowy Instytut Wydawniczy oddaje do rąk czytelników najnowszy zbiór tekstów wybitnego felietonisty Andrzeja Dobosza. Publikacja stanowi wybór stu najlepszych felietonów w dorobku Autora.

Andrzeja Dobosza znają wszyscy miłośnicy kultowego filmu „Rejs”, gdzie zagrał pamiętnego Filozofa. Ale na koncie ma więcej ról, m.in. u Żuławskiego („Trzecia część nocy), Morgensterna („Trzeba zabić tę miłość), Łomnickiego („Poślizg), a nawet w serialu „Stawiam na Tolka Banana. Od strony literackiej – że jest znakomitym felietonistą, uczniem Słonimskiego, Kołakowskiego i Kotta, kolegą po piórze (i nie tylko) Herberta, Jana Józefa Lipskiego i Giedroycia – zna go grupa mniej liczna, ale za to na wagę złota, bo oddana. Aby uzależnić się od pisarstwa Andrzeja Dobosza, celności spostrzeżeń, rzeczowości (wyrażonej np. informacjami o formacie, grubości i wadze książki), a także złośliwości, którą potrafi niuansować jak skalę szarości – potrzeba niewiele, praktycznie wystarczy przeczytać jego jeden felieton. Którykolwiek. 

Najnowszy tom, „Dni powszednie niepospolitych ludzi i 99 innych felietonów, jest wydawnictwem jubileuszowym, które ukazuje się z okazji 85. urodzin Andrzeja Dobosza, to wybór stu najlepszych, najcenniejszych felietonów dokonany przez samego Autora. A prawdziwym crème de la crème wydawnictwa jest płyta DVD z wyborem telewizyjnych felietonów Andrzeja Dobosza z cyklów „Spis treści” i „Z pamięci”.

O Autorze:
Andrzej Dobosz – (ur. 1935) aktor, krytyk literacki, felietonista. Jego teksty publikowane były m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Powszechnym” i „Współczesności”. W 2016 roku został uhonorowany Doroczną Nagrodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt twórczości.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.