Dni powszednie niepospolitych ludzi i 99 innych felietonów – Andrzej Dobosz

Dni powszednie niepospolitych ludzi i 99 innych felietonów – Andrzej Dobosz

Państwowy Instytut Wydawniczy oddaje do rąk czytelników najnowszy zbiór tekstów wybitnego felietonisty Andrzeja Dobosza. Publikacja stanowi wybór stu najlepszych felietonów w dorobku Autora.

Andrzeja Dobosza znają wszyscy miłośnicy kultowego filmu „Rejs”, gdzie zagrał pamiętnego Filozofa. Ale na koncie ma więcej ról, m.in. u Żuławskiego („Trzecia część nocy), Morgensterna („Trzeba zabić tę miłość), Łomnickiego („Poślizg), a nawet w serialu „Stawiam na Tolka Banana. Od strony literackiej – że jest znakomitym felietonistą, uczniem Słonimskiego, Kołakowskiego i Kotta, kolegą po piórze (i nie tylko) Herberta, Jana Józefa Lipskiego i Giedroycia – zna go grupa mniej liczna, ale za to na wagę złota, bo oddana. Aby uzależnić się od pisarstwa Andrzeja Dobosza, celności spostrzeżeń, rzeczowości (wyrażonej np. informacjami o formacie, grubości i wadze książki), a także złośliwości, którą potrafi niuansować jak skalę szarości – potrzeba niewiele, praktycznie wystarczy przeczytać jego jeden felieton. Którykolwiek. 

Najnowszy tom, „Dni powszednie niepospolitych ludzi i 99 innych felietonów, jest wydawnictwem jubileuszowym, które ukazuje się z okazji 85. urodzin Andrzeja Dobosza, to wybór stu najlepszych, najcenniejszych felietonów dokonany przez samego Autora. A prawdziwym crème de la crème wydawnictwa jest płyta DVD z wyborem telewizyjnych felietonów Andrzeja Dobosza z cyklów „Spis treści” i „Z pamięci”.

O Autorze:
Andrzej Dobosz – (ur. 1935) aktor, krytyk literacki, felietonista. Jego teksty publikowane były m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Powszechnym” i „Współczesności”. W 2016 roku został uhonorowany Doroczną Nagrodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt twórczości.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą naszego tygodnika
„Teologia Polityczna Co Tydzień” reprezentuje tak wysoki poziom, że może być nazwana kwartalnikiem filozoficznym wydawanym co tydzień – prof. Jacek Koronacki
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.