Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Filozofia presokratyków. Od Talesa do Demokryta - Ryszard Legutko

Filozofia presokratyków. Od Talesa do Demokryta - Ryszard Legutko

Ośrodek Myśli Politycznej wydał nową książkę prof. Legutki „Filozofia presokratyków. Od Talesa do Demokryta”. Jest to autorska rekonstrukcja myśli najważniejszych filozofów, których wysiłek intelektualny w kolejnych wiekach umożliwił rozkwit filozofii.

Tytuł: „Filozofia presokratyków. Od Talesa do Demokryta"
Autor: Ryszard Legutko
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wydania: 2020
ISBN 978-83-66112-25-4
Oprawa: twarda
Liczba stron: 456

Nazwę „filozofia presokratejska” lub z polska „przedsokratejska” stosujemy do autorów z VI i V wieku przed Chrystusem. Jest to pierwszy etap tego wysiłku intelektualnego, który dość szybko uzyskał miano „filozofii”, a z czasem stał się jedną z cech wyróżniających cywilizacji zachodniej. Badając ten nurt, badamy zatem źródła filozofii i pierwsze impulsy, które w kolejnych wiekach miały doprowadzić do wspaniałego rozkwitu myśli. Książka niniejsza jest autorską rekonstrukcją myśli najważniejszych filozofów presokratejskich, wpisaną w pewną opowieść o tym, co działo się w życiu filozoficznego umysłu w ciągu tych dwóch wieków.

Bohaterowie książki prof. Ryszarda Legutki to: Tales, Anaksymander, Anaksymenes, Ksenofanes, Pitagoras, Filolaos, Heraklit, Parmenides, Zenon, Melissos, Empedokles, Anaksagoras, Diogenes, Leukippos, Demokryt…

Spis treści 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.