Antonina Karpowicz-Zbińkowska: Stile antico, Puer natus est

Antonina Karpowicz-Zbińkowska:  Stile antico, Puer natus est

Nagranie wzbogacone jest o sławny chorałowy introit Puer natus est nobis, który wykonuje się na rozpoczęcie mszy 1 stycznia. W tym dniu dawniej obchodzono święto Obrzezania Pańskiego. Obecnie jest to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi


Nagranie wzbogacone jest o sławny chorałowy introit Puer natus est nobis, który wykonuje się na rozpoczęcie mszy 1 stycznia. W tym dniu dawniej obchodzono święto Obrzezania Pańskiego. Obecnie jest to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - przeczytaj kolejny felieton z cyklu Perły Muzyki Dawnej

Ciekawy wybór utworów związanych z Adwentem i okresem Bożego Narodzenia zaprezentował brytyjski zespół Stile Antico, kultywujący najlepsze wyspiarskie tradycje chóralne, na płycie zatytułowanej Puer natus est.

Na płycie tej można znaleźć motety adwentowe i bożonarodzeniowe czołowych brytyjskich kompozytorów renesansowych, związanych z dworem Tudorów. Będą to zatem utwory Thomasa Tallisa (ok. 1505-1585), Williama Byrda (ok. 1543-1623), Johna Tavernera (1490-1545), Roberta White’a (1538-1574) oraz Johna Shepparda (1515-1558).

Nagranie wzbogacone jest o sławny chorałowy introit Puer natus est nobis, który wykonuje się na rozpoczęcie mszy 1 stycznia. W tym dniu dawniej obchodzono święto Obrzezania Pańskiego. Obecnie jest to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Nagranie to wybrałam jednak zwłaszcza ze względu na doskonałe wykonanie fragmentów mszy (Gloria, Sanctus i Benedictus oraz Agnus Dei) opartej na melodii tego introitu – Missa Puer natus est autorstwa Thomasa Tallisa.

Antonina Karpowicz-Zbińkowska


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.