O iluzji nietragiczności polityki. Debata wokół książki Dariusza Karłowicza

O iluzji nietragiczności polityki. Debata wokół książki Dariusza Karłowicza

Dziś o godzinie 18.00 odbyło się spotkanie poświęcone książce „Teby-Smoleńsk-Warszawa. O złudzeniu nietragiczności polityki” Dariusza Karłowicza. To zbiór esejów z filozofii polityki, w których autor sięgając do starożytnych tekstów, odkrywa uniwersalne schematy aktualne również we współczesnej polityce, mierząc się ze złudzeniem nietragiczności naszej polskiej polityki.

W debacie poświęconej książce „Teby–Smoleńsk–Warszawa” udział wzięli:
➤ Dariusz Karłowicz – autor książki „Teby–Smoleńsk–Warszawa”, współzałożyciel Teologii Politycznej; 
Wojciech Stanisławski – redaktor, historyk;
➤ Maciej Urbanowski – krytyk literacki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego;
➤ Mateusz Werner – filozof kultury, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
Mikołaj Marczak – prowadzący debatę, redaktor Teologii Politycznej.

Kiedy: 27 października (wtorek)
Godz. 18.00
Gdzie: INTERNET - transmisja online

Dołącz do wydarzenia na Facebooku 

LINK do transmisji na YouTube >>

***

Książka „Teby–Smoleńsk–Warszawa” Dariusza Karłowicza dostępna jest w księgarni Teologii Politycznej – KLIKNIJ

Teby, Smoleńsk, Warszawa – te miasta dzielą setki kilometrów, w każdym z nich czas ważnych wydarzeń jest inny, inni są też bohaterowie. To co wspólne, to co łączy je na kartach tej książki, to brzemienna w skutki tragiczność dziejów – konsekwencji politycznych decyzji.

10 kwietnia dziesięć lat temu był punktem zwrotnym, końcem, skutkiem, przyczyną i powodem. W tym dniu ogniskuje się polityczność najnowszej historii Polski, to od tej daty zaczyna się jej nowy rozdział. Najnowsza książka Dariusza Karłowicza „Teby-Smoleńsk-Warszawa. O złudzeniu i nietragiczności polityki” nie jest jednak poświęcona tragicznej podróży do Katynia. Jest to zbiór esejów z filozofii polityki, w których autor sięgając do starożytnych tekstów, odkrywa uniwersalne schematy i postawy, tak bardzo aktualne również w naszej XXI wiecznej polityce i mierzy się ze złudzeniem nietragiczności naszej polskiej polityki w perspektywie ostatnich trzydziestu lat. Czy Antygona może nam coś powiedzieć o katastrofie smoleńskiej, o naszej politycznej sytuacji anno domini 2020?

[FILM] DARIUSZ KARŁOWICZ O KSIĄŻCE

PRZECZYTAJ WSTĘP DO KSIĄŻKI

PRZECZYTAJ SPIS TREŚCI

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb2


 Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.