Wojciech Tomczyk o swoich sztukach w audycji Mariusza Cieślika

Wojciech Tomczyk o swoich sztukach w audycji Mariusza Cieślika

Wojciech Tomczyk, którego zbiór dramatów wydała niedawno Teologia Polityczna wraz z Państwowym Instytutem Wydawniczym, był gościem Mariusza Cieślika na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Rozmowa została wyemitowana w audycji „Nasłuchiwanie: Niepodległość” w czwartek 11 października. Zapraszamy do jej wysłuchania.

„Norymberga”, którą Mariusz Cieślik nazwał „najważniejszą polską sztuką po 89. roku” podejmuje temat, który nie był do tej pory obecny w literaturze: rozliczenia z przeszłością komunistyczną. – Jeśli nie potępimy zbrodni komunistycznych, to dopuścimy do tego, że przez pokolenia politycy będą się zachowywali w sposób nieodpowiedzialny – powiedział Tomczyk. – Napisałem sztukę, w której ludzie mówią tak, jak rozmawia się w domach o historii, o niesprawiedliwości – wyjaśnił.

W „Marszałku”, którego premiera odbyła się 11 listopada ubiegłego roku, Tomczyk wspomina o pomyśle ustanowienia Piłsudskiego królem Polski i założycielem nowej dynastii. – Niczego nie wymyśliłem. W Polsce poważnie rozważano tę propozycję – zapewnił. – Dla nieznacznej, ale jednak większości Polaków powołanie monarchii było racjonalnym rozwiązaniem.

Link do audycji na stronie Polskiego Radia

„Dramaty” Wojciecha Tomczyka dostępne w księgarni Teologii Politycznej

front PIW TP 28.09.18

Wydanie książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN3


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.