Robin Alexander w Polsce. Spotkanie z autorem najgorętszej książki politycznej roku w Niemczech!

Alex S

Zapraszamy na debatę z niemieckim dziennikarzem Robinem Alexandrem, autorem najgorętszej książki politycznej minionego roku w Niemczech. Z redaktorem „Die Welt”, afiliowanym przy urzędzie kanclerskim, rozmawiać będą publicyści oraz eksperci specjalizujący się w tematyce niemieckiej i europejskiej.

Tytuł debaty

Religia / Polityka/ Bezpieczeństwo – Czy kryzys uchodźczy wywrócił porządek polityczny w Europie? 

Kiedy i gdzie? 

  • 17 października 2018 (środa) 
  • Gmach Audytoryjny UW – sala im. prof. Jana Baszkiewicza
    (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 – kampus główny)
  • Godz. 18.00
  • Wstęp wolny!

Debacie patronuje Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego – prof. Stanisław Sulowski – który otworzy dyskusję i przywita jej uczestników.

 Uczestnicy debaty

Robin Alexander – dziennikarz niemieckiej gazety „Die Welt” oraz szef reportaż w „Welt am Sonntag”. Autor książki „Die Getriebenen”, która była jednym z największych bestsellerów na niemieckim rynku wydawniczym, przez kilka tygodniu utrzymując się na pierwszym miejscu listy „Spiegel’a”.

Aleksandra Rybińska – publicystka tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl. Członek Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Michał Szułdrzyński – zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” i redaktor naczelny „Plus Minus”.

Anna Kwiatkowska-Drożdż – doktor nauk humanistycznych, kierownik działu niemieckiego w Ośrodku Studiów Wschodnich.

Marek A. Cichocki – dr hab. nauk humanistycznych, dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin. Redaktor naczelny pisma „Nowa Europa. Przegląd Natoliński” oraz współzałożyciel Teologii Politycznej.

Debata toczyć się będzie w dwóch językach – polskim i angielskim. Organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie zarówno uczestnikom debaty, jak i publiczności. 

***

Kryzys migracyjny w Europie, najgorętszy problem polityczny Europy ostatnich lat, wybuchł z ogromną siłą, gdy kanclerz Angela Merkel otworzyła granice Niemiec dla fali uchodźców napływających z Bliskiego Wschodu i Afryki. Proces ten, dzień po dniu, został opisany przez niemieckiego dziennikarza Robina Alexandra w bestsellerowej książce „Die Getriebenen”, która została przetłumaczona na język polski przez Teologię Polityczną pod tytułem: „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”.  

Teologia Polityczna wespół z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Wydziałem Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na fascynującą debatę z udziałem Robina Alexandra oraz publicystów i ekspertów, zajmujących się polityką niemiecką i międzynarodową.  Opis wydarzeń oraz ich wnikliwa analiza, dokonane przez Robina Alexandra, dają powód, aby postawić pytania nie tylko o kryzys imigracyjny, ale również o kształt i przyszłość niemieckiej, a co za tym idzie – także europejskiej polityki.

Link do  wydarzenia na Facebooku


Teologia Polityczna jest niezależnym środowiskiem, które może prowadzić i rozwijać swoją działalność dzięki Państwa wsparciu.
Zostań Mecenasem ambitnej polskiej kultury. Ustaw stały, comiesięczny przelew o dowolnej wysokości. Prosimy o darowizny na numer konta:
Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”.
Dziękujemy każdej osobie, która ustawi stały przelew i tym samym dołączy do grona Mecenasów Teologii Politycznej.

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.