Robin Alexander w Polsce. Spotkanie z autorem najgorętszej książki politycznej roku w Niemczech!

Zapraszamy na debatę z niemieckim dziennikarzem Robinem Alexandrem, autorem najgorętszej książki politycznej minionego roku w Niemczech. Z redaktorem „Die Welt”, afiliowanym przy urzędzie kanclerskim, rozmawiać będą publicyści oraz eksperci specjalizujący się w tematyce niemieckiej i europejskiej.

Tytuł debaty

Religia / Polityka/ Bezpieczeństwo – Czy kryzys uchodźczy wywrócił porządek polityczny w Europie? 

Kiedy i gdzie? 

  • 17 października 2018 (środa) 
  • Gmach Audytoryjny UW – sala im. prof. Jana Baszkiewicza
    (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 – kampus główny)
  • Godz. 18.00
  • Wstęp wolny!

Debacie patronuje Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego – prof. Stanisław Sulowski – który otworzy dyskusję i przywita jej uczestników.

 Uczestnicy debaty

Robin Alexander – dziennikarz niemieckiej gazety „Die Welt” oraz szef reportaż w „Welt am Sonntag”. Autor książki „Die Getriebenen”, która była jednym z największych bestsellerów na niemieckim rynku wydawniczym, przez kilka tygodniu utrzymując się na pierwszym miejscu listy „Spiegel’a”.

Aleksandra Rybińska – publicystka tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl. Członek Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Michał Szułdrzyński – zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” i redaktor naczelny „Plus Minus”.

Anna Kwiatkowska-Drożdż – doktor nauk humanistycznych, kierownik działu niemieckiego w Ośrodku Studiów Wschodnich.

Marek A. Cichocki – dr hab. nauk humanistycznych, dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin. Redaktor naczelny pisma „Nowa Europa. Przegląd Natoliński” oraz współzałożyciel Teologii Politycznej.

Debata toczyć się będzie w dwóch językach – polskim i angielskim. Organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie zarówno uczestnikom debaty, jak i publiczności. 

***

Kryzys migracyjny w Europie, najgorętszy problem polityczny Europy ostatnich lat, wybuchł z ogromną siłą, gdy kanclerz Angela Merkel otworzyła granice Niemiec dla fali uchodźców napływających z Bliskiego Wschodu i Afryki. Proces ten, dzień po dniu, został opisany przez niemieckiego dziennikarza Robina Alexandra w bestsellerowej książce „Die Getriebenen”, która została przetłumaczona na język polski przez Teologię Polityczną pod tytułem: „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”.  

Teologia Polityczna wespół z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Wydziałem Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na fascynującą debatę z udziałem Robina Alexandra oraz publicystów i ekspertów, zajmujących się polityką niemiecką i międzynarodową.  Opis wydarzeń oraz ich wnikliwa analiza, dokonane przez Robina Alexandra, dają powód, aby postawić pytania nie tylko o kryzys imigracyjny, ale również o kształt i przyszłość niemieckiej, a co za tym idzie – także europejskiej polityki.

Link do  wydarzenia na Facebooku