Ks. Jerzy Szymik opowiada o „Zachwycie i innych skutkach wiary”

JS S

Chciałbym w tej książce spotkać najgłębiej rozumianą ortodoksję; to, co najbardziej pożywne dla chrześcijańskiej duchowości, dogmatyczne, doktrynalne, z przenikliwą diagnozą absolutnie aktualnej współczesności – mówi ks. Jerzy Szymik, opowiadając o swojej nowej książce.

Już wkrótce nakładem Teologii Politycznej ukaże się zbiór tekstów autorstwa ks. Jerzego Szymika pt. „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”. Skąd tytuł? „Zachwyty – pisze autor – bo łaska wiary, która mnie dopadła ma w sobie element ekstatycznego uniesienia, które rodzi się wtedy, kiedy zaczynam myśleć lub pisać o tym, «co mnie spotkało». A jest to coś bliźniaczo podobnego do doświadczenia żebraka z Bramy Pięknej: chodzę i skaczę. Łaska wiary jest czymś absolutnie zachwycającym. I o tym jest ta książka.”

Na publikację książki potrzebujemy jednak funduszy, dlatego uprzejmie prosimy Państwa o wsparcie. Można to zrobić w łatwy sposób pod poniższym adresem: KLIK. Dziękujemy!

 front Szymik cf2

 Wplac teraz new7


Teologia Polityczna jest niezależnym środowiskiem, które może prowadzić i rozwijać swoją działalność dzięki Państwa wsparciu.
Zostań Mecenasem ambitnej polskiej kultury. Ustaw stały, comiesięczny przelew o dowolnej wysokości. Prosimy o darowizny na numer konta:
Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”.
Dziękujemy każdej osobie, która ustawi stały przelew i tym samym dołączy do grona Mecenasów Teologii Politycznej.

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.