front Szymik cf

Zostań współwydawcą książki „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”!

Zbiór tekstów ks. prof. Jerzego Szymika już wkrótce, dzięki wsparciu Darczyńców, może ukazać się nakładem Teologii Politycznej.

Zebraliśmy
10260 zł
Potrzebujemy
10000 zł
Zbiórka zakończona
Powyżej
100%
Wsparło 100 osób
Przekaż darowiznę >>>

Już wkrótce nakładem Teologii Politycznej, dzięki wsparciu Darczyńców, może ukazać się zbiór tekstów autorstwa ks. prof. Jerzego Szymika.

Skąd tytuł? Zachwyty – pisze autor – bo łaska wiary, która mnie dopadła ma w sobie element ekstatycznego uniesienia, które rodzi się wtedy, kiedy zaczynam myśleć lub pisać o tym, „co mnie spotkało”. A jest to coś bliźniaczo podobnego do doświadczenia żebraka z Bramy Pięknej: chodzę i skaczę. Łaska wiary jest czymś absolutnie zachwycającym. I o tym jest ta książka.

Jednocześnie książkę – o czym świadczy podtytuł: „Od wiersza do traktatu” – cechuje bogactwo form literackich. We wstępie ks. prof. Jerzy Szymik pisze o każdej z nich:

Próbuję łasce i zachwytowi w zebranych tu tekstach oddać sprawiedliwość, dać świadectwo, okazać wdzięczność. W komentarzach do Ewangelii: dbając o ich skrótowość, kondensację, przejrzystość (rozdział Z Ewangelii). W felietonach: walcząc o ochronę czystości zachwytu z tym, co jej zagraża; nieraz jest to walka wręcz, na gołe pięści (rozdział (asy) Z rękawa). W rozmowach o naszym czasie: starając się postawić poprawną diagnozę stanu naszego ducha (rozdział Z rozmów). W homiliach: głosząc słowo – służąc Słowu, dzisiaj (rozdział Z homilii). W naśladowaniu Go: na krzyżowych drogach współczesności (rozdział Z krzyżowych dróg). W refleksji ściśle teologicznej: przybliżając geniusz Benedykta XVI (rozdział Z Benedykta XVI). A w wierszach jest, być może i po prostu, ufam, coś z owej mocy... 

Książka Zachwyt i inne skutki wiary ukaże się w serii „Literatura z ideą”.

KLIK: przeczytaj „Spis treści” [JERZY-SZYMIK-SPIS-TRESCI.pdf ]

KLIK: przeczytaj „Moc zachwytu. Wstęp” [JERZY-SZYMIK-MOC-ZACHWYTU.pdf ]

KLIK: obejrzyj nagranie, w którym ks. prof. Jerzy Szymik mówi o swojej książce

KLIK: obejrzyj nagranie, w którym ks. Marek Gancarczyk zachęca do wsparcia wydania książki

 

Każdy darczyńca, który weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w dowolnej wysokości, zostanie wymieniony z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki. Każda osoba, która weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w wysokości minimum 65 zł, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki oraz otrzyma bezpłatny egzemplarz pocztą. Darczyńcy, którzy przekażą darowiznę w wysokości co najmniej 1 000 zł, otrzymają także: tytuł Honorowego Darczyńcy (przygotowaliśmy jedynie 5 takich pakietów), specjalny list z podziękowaniami, imienną dedykację w książce oraz zostaną wymienieni podczas uroczystej premiery.

Darowizny można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna Zachwyt”.

Zebrana kwota pozwoli nam opłacić druk, redakcję, korektę, skład, a także koszty administracji związane z przygotowaniem książki do druku i dystrybucją. Dziękujemy!

Uwaga, konto bankowe tylko dla przelewów zagranicznych: PKO PB PL18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 IBAN: PL SWIFT: BPKOPLPW

165
265
Wspieram budowę
inną kwotą
Podaj kwotę
Wspieram
W przypadku darowizny gwarantującej wysyłkę książki, na wskazany adres pocztowy będzie wysłana publikacja.
Wybierz metodę płatności