Ks. Marek Gancarczyk zachęca do wsparcia zbiórki na „Zachwyt i inne skutki wiary”

Ks. Marek Gancarczyk zachęca do wsparcia zbiórki na „Zachwyt i inne skutki wiary”

Od wielu już lat ksiądz profesor Jerzy Szymik pięknym językiem pisze o najważniejszych sprawach Boga i człowieka – mówi ks. Marek Gancarczyk, wieloletni redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, zachęcając do wsparcia zbiórki na wydanie książki „Zachwyt i inne skutki wiary”.

 

Już wkrótce nakładem Teologii Politycznej ukaże się zbiór tekstów autorstwa ks. prof. Jerzego Szymika pt. „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”. Skąd tytuł? „Zachwyty – pisze autor – bo łaska wiary, która mnie dopadła ma w sobie element ekstatycznego uniesienia, które rodzi się wtedy, kiedy zaczynam myśleć lub pisać o tym, «co mnie spotkało». A jest to coś bliźniaczo podobnego do doświadczenia żebraka z Bramy Pięknej: chodzę i skaczę. Łaska wiary jest czymś absolutnie zachwycającym. I o tym jest ta książka.”

Na publikację książki potrzebujemy jednak funduszy, dlatego uprzejmie prosimy Państwa o wsparcie. Można to zrobić w łatwy sposób pod poniższym adresem: KLIK. Dziękujemy!

 front Szymik cf2

 Wplac teraz new7


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.