Antoni Libera: Shakespeare, „Juliusz Cezar” i my. Zapraszamy na spotkanie o nowym przekładzie tragedii

Antoni Libera: Shakespeare, „Juliusz Cezar” i my. Zapraszamy na spotkanie o nowym przekładzie tragedii

Już dziś o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne seminarium Antoniego Libery z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję przysłuchać się nowemu przekładowi jednej z „rzymskich tragedii” Williama Shakespeare'a – „Juliusz Cezar”. Podczas spotkania Antoni Libera przeczyta po raz pierwszy fragmenty niepublikowanego jeszcze tłumaczenia.

Jedna z najwybitniejszych sztuk Williama Shakespeare'a: „Juliusz Cezar” razem z „Antoniuszem i Kleopatarą”, „Koriolanem” i „Tytusem Andronikusem” należy do tzw. „tragedii rzymskich” Shakespeare'a. Podczas spotkania będziemy zastanawiać się, co w starożytnych źródłach fascynowało poetę oraz w jaki sposób jego sztuki pozwalają nam, współczesnym, przejrzeć się w nich i rozpoznać siebie w ich figurach.

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję wysłuchać fragmentów nowego, niepublikowanego dotąd przekładu „Juliusza Cezara” oraz komentarza tłumacza, Antoniego Libery. 

Kiedy: 26 listopada (czwartek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Spotkanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja Czytelnictwa.

mkidn12


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.