Antoni Libera: Shakespeare, „Juliusz Cezar” i my. Zapraszamy na spotkanie o nowym przekładzie tragedii

Antoni Libera: Shakespeare, „Juliusz Cezar” i my. Zapraszamy na spotkanie o nowym przekładzie tragedii

Już dziś o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne seminarium Antoniego Libery z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję przysłuchać się nowemu przekładowi jednej z „rzymskich tragedii” Williama Shakespeare'a – „Juliusz Cezar”. Podczas spotkania Antoni Libera przeczyta po raz pierwszy fragmenty niepublikowanego jeszcze tłumaczenia.

Jedna z najwybitniejszych sztuk Williama Shakespeare'a: „Juliusz Cezar” razem z „Antoniuszem i Kleopatarą”, „Koriolanem” i „Tytusem Andronikusem” należy do tzw. „tragedii rzymskich” Shakespeare'a. Podczas spotkania będziemy zastanawiać się, co w starożytnych źródłach fascynowało poetę oraz w jaki sposób jego sztuki pozwalają nam, współczesnym, przejrzeć się w nich i rozpoznać siebie w ich figurach.

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję wysłuchać fragmentów nowego, niepublikowanego dotąd przekładu „Juliusza Cezara” oraz komentarza tłumacza, Antoniego Libery. 

Kiedy: 26 listopada (czwartek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Spotkanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja Czytelnictwa.

mkidn12


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.