Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[RELACJA+ZDJĘCIA] „Nauka nowa, odwieczne dylematy”. Debata na kanwie TPCT 408

[RELACJA+ZDJĘCIA] „Nauka nowa, odwieczne dylematy”. Debata na kanwie TPCT 408

Jak pokazało wczorajsze spotkanie, tygodnik „Teologii Politycznej Co Tydzień" to nie tylko zbiór szeregu przekrojowych i różnorodnych tekstów z zakresu teologii, filozofii, polityki czy sztuki. To też żywa refleksja i debata nad podejmowaną przez naszych autorów problematyką, którą umożliwiają takie wydarzenia jak wczorajsze spotkanie. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę na kolejne przygody z TPCT!

W środę, 31 stycznia w siedzibie redakcji Teologii Politycznej, odbyła się niezwykle ożywiona i intrygująca dyskusja nad filozofią historii. Spotkanie odbyło się na kanwie 408. numeru tygodnika Teologii Politycznej Co Tydzień, który nieprzerwanie ukazuje się już niemal od 8 lat. Jak pokazało wczorajsze spotkanie, tygodnik „Teologii Politycznej Co Tydzień" to nie tylko zbiór szeregu przekrojowych i różnorodnych tekstów z zakresu teologii, filozofii, polityki czy sztuki. To też żywa refleksja i debata nad podejmowaną przez naszych autorów problematyką, którą umożliwiają takie wydarzenia jak wczorajsze spotkanie.

Jego organizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia naszych czytelników i darczyńców, dlatego już teraz serdecznie Państwa zapraszamy do włączenia się w trwającą zbiórkę na wydanie kolejnych numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień".

WSPIERAM 

Wczorajsza debata o historiozofii: „Nauka nowa, odwieczne dylematy” była wydarzeniem towarzyszącym premierowej publikacji 408. numeru „Teologii Politycznej Co Tydzień": „Giambattista Vico. W cyklu historii”, który uświetniły teksty znamienitych autorów, między innymi Roberta Pawlika, Konrada Wyszkowskiego czy Bogdana Trocha. Podczas wczorajszego spotkania, słowo pisane zostało przejęte przez żywą dyskusję nad źródłami i znaczeniem historiozofii, jej relacji z teologią dziejów, a także wyzwaniach, przed którymi stoi. We wspólnych rozważaniach, dr Tomasz Herbich, dr Rafał Tichy i dr Bartosz Działoszyński podjęli się inspirującej dyskusji, która zaowocowała kolejnymi pytaniami licznie zebranych na spotkaniu studentów.

WSPIERAM 

Fot. Jacek Łagowski

Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją i fotorelacją z wydarzenia!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB 01


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.