Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[RELACJA+ZDJĘCIA] „Nauka nowa, odwieczne dylematy”. Debata na kanwie TPCT 408

[RELACJA+ZDJĘCIA] „Nauka nowa, odwieczne dylematy”. Debata na kanwie TPCT 408

Jak pokazało wczorajsze spotkanie, tygodnik „Teologii Politycznej Co Tydzień" to nie tylko zbiór szeregu przekrojowych i różnorodnych tekstów z zakresu teologii, filozofii, polityki czy sztuki. To też żywa refleksja i debata nad podejmowaną przez naszych autorów problematyką, którą umożliwiają takie wydarzenia jak wczorajsze spotkanie. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę na kolejne przygody z TPCT!

W środę, 31 stycznia w siedzibie redakcji Teologii Politycznej, odbyła się niezwykle ożywiona i intrygująca dyskusja nad filozofią historii. Spotkanie odbyło się na kanwie 408. numeru tygodnika Teologii Politycznej Co Tydzień, który nieprzerwanie ukazuje się już niemal od 8 lat. Jak pokazało wczorajsze spotkanie, tygodnik „Teologii Politycznej Co Tydzień" to nie tylko zbiór szeregu przekrojowych i różnorodnych tekstów z zakresu teologii, filozofii, polityki czy sztuki. To też żywa refleksja i debata nad podejmowaną przez naszych autorów problematyką, którą umożliwiają takie wydarzenia jak wczorajsze spotkanie.

Jego organizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia naszych czytelników i darczyńców, dlatego już teraz serdecznie Państwa zapraszamy do włączenia się w trwającą zbiórkę na wydanie kolejnych numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień".

WSPIERAM 

Wczorajsza debata o historiozofii: „Nauka nowa, odwieczne dylematy” była wydarzeniem towarzyszącym premierowej publikacji 408. numeru „Teologii Politycznej Co Tydzień": „Giambattista Vico. W cyklu historii”, który uświetniły teksty znamienitych autorów, między innymi Roberta Pawlika, Konrada Wyszkowskiego czy Bogdana Trocha. Podczas wczorajszego spotkania, słowo pisane zostało przejęte przez żywą dyskusję nad źródłami i znaczeniem historiozofii, jej relacji z teologią dziejów, a także wyzwaniach, przed którymi stoi. We wspólnych rozważaniach, dr Tomasz Herbich, dr Rafał Tichy i dr Bartosz Działoszyński podjęli się inspirującej dyskusji, która zaowocowała kolejnymi pytaniami licznie zebranych na spotkaniu studentów.

WSPIERAM 

Fot. Jacek Łagowski

Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją i fotorelacją z wydarzenia!

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.