Jak pokazało wczorajsze spotkanie, tygodnik „Teologii Politycznej Co Tydzień" to nie tylko zbiór szeregu przekrojowych i różnorodnych tekstów z zakresu teologii, filozofii, polityki czy sztuki. To też żywa refleksja i debata nad podejmowaną przez naszych autorów problematyką, którą umożliwiają takie wydarzenia jak wczorajsze spotkanie. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę na kolejne przygody z TPCT!
W środę, 31 stycznia w siedzibie redakcji Teologii Politycznej, odbyła się niezwykle ożywiona i intrygująca dyskusja nad filozofią historii. Spotkanie odbyło się na kanwie 408. numeru tygodnika Teologii Politycznej Co Tydzień, który nieprzerwanie ukazuje się już niemal od 8 lat. Jak pokazało wczorajsze spotkanie, tygodnik „Teologii Politycznej Co Tydzień" to nie tylko zbiór szeregu przekrojowych i różnorodnych tekstów z zakresu teologii, filozofii, polityki czy sztuki. To też żywa refleksja i debata nad podejmowaną przez naszych autorów problematyką, którą umożliwiają takie wydarzenia jak wczorajsze spotkanie.
Jego organizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia naszych czytelników i darczyńców, dlatego już teraz serdecznie Państwa zapraszamy do włączenia się w trwającą zbiórkę na wydanie kolejnych numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień".
Wczorajsza debata o historiozofii: „Nauka nowa, odwieczne dylematy” była wydarzeniem towarzyszącym premierowej publikacji 408. numeru „Teologii Politycznej Co Tydzień": „Giambattista Vico. W cyklu historii”, który uświetniły teksty znamienitych autorów, między innymi Roberta Pawlika, Konrada Wyszkowskiego czy Bogdana Trocha. Podczas wczorajszego spotkania, słowo pisane zostało przejęte przez żywą dyskusję nad źródłami i znaczeniem historiozofii, jej relacji z teologią dziejów, a także wyzwaniach, przed którymi stoi. We wspólnych rozważaniach, dr Tomasz Herbich, dr Rafał Tichy i dr Bartosz Działoszyński podjęli się inspirującej dyskusji, która zaowocowała kolejnymi pytaniami licznie zebranych na spotkaniu studentów.
Fot. Jacek Łagowski
Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją i fotorelacją z wydarzenia!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury