Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień

Wesprzyj
Już zebraliśmy
%
Brakuje

Tworzymy pismo, w którym stawiamy sobie za cel opowiadanie i zadawanie pytań o rzeczy, pozornie nieaktualne, jednak uważny Czytelnik dostrzeże, że nie przedstawiamy staroci, ale staramy się konfrontować z ideami, które – jak dobrze pamiętamy – mają konsekwencje. Interesują nas właśnie te idee, które zbudowały naszą rzeczywistość, postaci odzwierciedlające głębsze znaczenie własnej wspólnoty politycznej, wydarzenia, które ukazują sens zastanego losu”.

 

 – redaktor naczelny „Teologii Politycznej Co Tydzień”, Jan Czerniecki

 

 

Abyśmy mogli kontynuować misję Teologii Politycznej Co Tydzień, potrzebna jest Państwa pomoc. Utrzymanie ciągłości pracy redakcji, a co za tym idzie merytorycznego poziomu pisma, wymaga znacznych nakładów finansowych. Wydanie kolejnych numerów, to koszt kilkuset tysięcy złotych i bez Państwa nie będzie możliwy. Bardzo prosimy o hojność i włączenie się w społeczność współwydawców naszego tygodnika.

 

„Teologia Polityczna Co Tydzień” to nie tylko niezwykle przekrojowy i różnorodny wybór prezentowanych tematycznie i utrzymanych na wysokim poziomie tekstów poświęconych filozofii, polityce i sztuce. To także towarzyszące im wydarzenia, dyskusje specjalistów, które są rejestrowane i podobnie jak sam tygodnik dostępne zupełnie za darmo. 

 

To także zaplecze organizacyjne szeroko zakrojonych projektów takich jak „Namalować katolicyzm od nowa”, seria wykładów „JP2 na nowo odczytany” czy wydarzenia prowadzone w Rzymie przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na papieskim uniwersytecie Angelicum.  Jak Państwo widzą, nasi redaktorzy muszą wykazać się nie tylko głębią myśli, ale i podzielnością uwagi. Choć tego nie brakuje, podobnie jak kolejnych pomysłów, to do ich realizacji potrzebujemy Państwa wsparcia.

 

 

 

 „Nie ma wielu tygodników filozoficznych na świecie, w Polsce zaś to chyba jedyny. Nie tylko na tym polega jednak jego wyjątkowość. Przede wszystkim nie jest to tygodnik zwrócony przeciwko komuś. Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe, w sposób afirmatywny i pozytywny. Bardzo dziękujemy za wspieranie nas w tym przedsięwzięciu, za lekturę tygodnika i za wsparcie finansowe. Prosimy byście Państwo tego nie zaprzestali. Bardzo prosimy o hojność” 

 

pomysłodawca tygodnika, Dariusz Karłowicz

 

„W Teologii Politycznej Co Tydzień” łączymy nowoczesność z tradycją, doświadczenie z młodością. Nie znamy też granic tematycznych – zajmujemy się wszystkim, co wydaje się ważne dla kultury duchowej i kondycji dzisiejszego człowieka. Zagadnieniami filozoficznymi i teologicznymi, literaturą, sztukami plastycznymi, muzyką, religią, ekologią, ale też polityką, sprawami międzynarodowymi, zagadnieniami etycznymi i prawnymi. Interesuje nas człowiek – nie wierzymy bowiem w to, że czas dzisiejszy jest czasem jego zmierzchu, a katastrofy naszego świata biorą się według nas z niedostatku autentycznego człowieczeństwa, nie zaś z jego nadmiaru. Łączymy różne perspektywy, dajemy głos autorom reprezentującym różne stanowiska światopoglądowe – wszystko zaś dlatego, że kieruje nami ciekawość, naturalna sojuszniczka wszelkiego pluralizmu”.

 

zastępca redaktora naczelnego, Tomasz Herbich

 

 

PEŁNY KATALOG WSZYSTKICH NUMERÓW „TEOLOGII POLITYCZNEJ CO TYDZIEŃ” [KLIKNIJ TUTAJ]

2023. NAJLEPSZE [TPCT 404] - WYBÓR NAJPOPULARNIEJSZYCH TEKSTÓW 2023 ROKU [KLIKNIJ TUTAJ]

REDAKTOR NACZELNY JAN CZERNIECKI O „TEOLOGII POLITYCZNEJ CO TYDZIEŃ” [KLIKNIJ TUTAJ]

PROF. AGNIESZKA NOGAL O „TEOLOGII POLITYCZNEJ CO TYDZIEŃ” [KLIKNIJ TUTAJ]

PROF. EWA HOFFMAN-PIOTROWSKA O "TEOLOGII POLITYCZNEJ CO TYDZIEŃ" [KLIKNIJ TUTAJ]

 

KONRAD WYSZKOWSKI O „TEOLOGII POLITYCZNEJ CO TYDZIEŃ” [KLIKNIJ TUTAJ]

 

 

Zostań mecenasem „Teologii Politycznej Co Tydzień”:

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w dowolnej wysokości zostanie wymieniona z imienia i nazwiska w gronie mecenasów w artykule podsumowującym oraz w każdym z tygodników w 2024 roku.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 500 złotych w podziękowaniu otrzyma pakiet MECENAS składający się z wybranych dla Państwa książek oraz kod rabatowy dający 20% zniżki na wszystkie zakupy w Księgarni Teologii Politycznej w 2024 roku.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 1000 złotych otrzyma tytuł Honorowego Darczyńcy „Teologii Politycznej Co Tydzień”, a w podziękowaniu otrzyma osobiste podziękowania od redakcji, pakiet MECANAS składający się z wybranych specjalnie dla Państwa książek oraz kod rabatowy 30% na wszystkie zakupy w Księgarni Teologii Politycznej w 2024 roku.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 10 000 złotych otrzyma tytuł Honorowego Darczyńcy „Teologii Politycznej Co Tydzień”, a w podziękowaniu otrzyma osobiste podziękowania od redakcji, pakiet MECENAS składający się z wybranych specjalnie dla Państwa książek oraz kod rabatowy 50% na wszystkie zakupy w Księgarni Teologii Politycznej w 2024 roku.

 

Darowiznę na rzecz tygodnika można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto:

Odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja

Nr konta: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001

Tytułem: Tygodnik 2024 - darowizna

 

Wszystkie darowizny przekazane na rzecz naszych działań można odliczyć od podatku.

 

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:

 

Odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja
Nazwa banku: Bank Pekao SA
Tytuł przelewu: Tygodnik 2024 - darowizna

 

Kod SWIFT: PKOPPLPW

Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705
Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561
Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

Wspieram

100
500
1000
Podaj kwotę