Debata z Josephem Weilerem w Natolinie. Zapraszamy!

Debata z Josephem Weilerem w Natolinie. Zapraszamy!

Kolegium Europejskie w Natolinie wraz z Teologią Polityczną zapraszają na dzisiejszą debatę z niezwykłym gościem – Josephem Weilerem, wybitnym znawcą prawa konstytucyjnego i międzynarodowego. Rozmowę poprowadzą: Marek A. Cichocki oraz Dariusz Karłowicz.

Tytuł debaty: „Law, Conscience and Justice: in search of synergy”

Data: 9 stycznia (środa)
Godz.: 17.00

Miejsce debaty: Kolegium Europejskie w Natolinie – Warszawa, ul. Nowoursynowska 84
Audytorium im. Skłodowskiej-Curie (budynek dawnej stajni)

Uczestnicy debaty:
Joseph Weiler – Europejski Instytut Uniwersytecki we Florencji
Marek A. Cichocki – Kolegium Europejskie w Natolinie
Dariusz Karłowicz – Teologia Polityczna

Organizatorem spotkania jest Kolegium Europejskie w Natolinie. Debata, która przyjmie formułę „Natolińskich Dialogów” przy kominku,  toczyć się będzie w języku angielskim według reguły Chatham House*.

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku

______

Joseph Weiler (urodzony w 1951 r.) jest amerykańskim naukowcem i prawnikiem, którego zainteresowania ogniskują się wokół zagadnienia miejsca religii w przestrzeni publicznej nowoczesnych państw – będąc wyznawcą judaizmu występuje m.in. otwarcie w obronie religijnych korzeni Europy. W swej pracy wiele miejsca poświęca też rozważaniom na temat natury prawa europejskiego, a zwłaszcza roli, jaką zajmuje w nim Trybunał Sprawiedliwości. Brał czynny udział w pracach nad tekstem Deklaracji Praw i Wolności Człowieka opracowanych przez Parlament Europejski. Weiler jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk oraz szefem komitetu redakcyjnego dwóch międzynarodowych czasopism prawniczych: „European Journal of International Law” (EJIL) i „International Journal of Constitutional Law” (ICON). W latach 2013-2016 był rektorem Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego (EUI) we Florencji.

______

*Reguła Chatham House brzmi: „Kiedy spotkanie, lub jego część, odbywa się według reguły Chatham House, uczestnicy mogą swobodnie korzystać z uzyskanych informacji, pod warunkiem, że tożsamość i przynależność mówiącego, ani jakiegokolwiek innego uczestnika, nie zostaną ujawnione”. Jej nazwa wzięła swój początek od miejsca, w którym ją opracowano, czyli w Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, mającym swoją siedzibę  w Chatham House na Placu St. James w Londynie. Miało to miejsce w 1927 r. (regułę udoskonalano jeszcze w latach: 1992 i 2002). Chatham House określa się jako, niezależną międzynarodową organizację członkowską skupiającą m.in. naukowców, dyplomatów, przedstawicieli biznesu, mediów, organizacji pozarządowych, która zapewnia swym członkom otwarte forum wymiany poglądów.


Historyczny moment. Zostań fundatorem Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie. Instytut powstaje na Uniwersytecie Angelicum, gdzie Karol Wojtyła napisał swój doktorat. Instytut otwieramy w 100-lecie urodzin papieża. Darowiznę można przekazać klikając TUTAJ a także tradycyjnym przelewem na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna setna rocznica urodzin JP2

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę
10000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.