Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Piotr Bernatowicz odwołany z funkcji dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej

Piotr Bernatowicz odwołany z funkcji dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej

Dr Piotr Bernatowicz, od 2020 r. dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski z dniem 24 czerwca 2024 został odwołany ze stanowiska przez minister kultury Hannę Wróblewską. Nowy dyrektor ma zostać wyłoniony w drodze konkursu. Co na to Piotr Bernatowicz? Zapowiada, że skorzysta z przysługującego mu odwołania się od decyzji Już wkrótce nasza rozmowa na ten temat.

Piotr Bernatowicz stawił się dziś w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego, gdzie wiceminister Andrzej Wyrobiec wręczył mu odwołanie z funkcji dyrektora CSW – Zamek Ujazdowski. Pytany o uzasadnienie tej decyzji ministerstwa dr Bernatowicz stwierdza m.in.: zarzuca mi się brak pluralizmu, ale też brak promowania sztuki ukraińskiej. 

Na stronie internetowej MKiDN podano, że dyrektor Bernatowicz został odwołany „w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi naruszenia przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2003 r. w sprawie szczegółowego wykazu świadczeń dodatkowych, które mogą być przyznane osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi oraz trybu ich przyznawania”.

Wkrótce nasza rozmowa z Piotrem Bernatowiczem

 fot. Jacek Łagowski/FORUM

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.