Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[NOWOŚĆ] „Religia grecka” – fundamentalne dzieło Waltera Burkerta

[NOWOŚĆ] „Religia grecka” – fundamentalne dzieło Waltera Burkerta

„Religia grecka” – długo wyczekiwane opus magnum Waltera Burkerta – już w sprzedaży! Książka dostępna zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej w okładce miękkiej lub twardej na stronie Księgarni Teologii Politycznej! Serdecznie zapraszamy do lektury!

„Religia grecka” Waltera Burkerta to fundamentalne dzieło naukowe jednego z najważniejszych współczesnych badaczy dziejów religii starożytnych Greków, będące jego opus magnum. W książce tej, dotychczas niepublikowanej w języku polskim, Burkert dąży do uchwycenia szczególnego, lecz zarazem w pewien sposób paradygmatycznego dla badań z zakresu historii religii prowadzonych w kręgu kultury europejskiej, fenomenu religii greckiej od strony rytuału i mitu, śledząc zarówno praktyki religijne, jak i ich objaśnienia w formie opowieści.

SPIS TREŚCI I SŁOWO WSTĘPNE

W kolejnych rozdziałach, poświęconych prehistorii oraz religii minojsko-mykeńskiej, rytuałowi i świętości, bogom, zmarłym, herosom i bogom chtonicznym, polis jako miejscu rozwijania się greckiego politeizmu, misteriom i ascezie oraz filozoficznemu spojrzeniu na religię, Burkert prowadzi czytelników przez kluczowe zagadnienia odnoszące się do okresu archaicznego i klasycznego w rozwoju greckiej religii. 

Księgarnia Teologii Politycznej – „Religia grecka" Waltera Burkerta

Dzisiaj powraca pytanie o sens i funkcję religii – zwłaszcza wobec konfrontacji z islamem. Dlatego też stare religie, które wywarły trwały wpływ na świat starożytny, zanim pojawiły się judaizm, chrześcijaństwo i islam, powinny tym bardziej wzbudzać zainteresowanie, nawet jeśli miałyby one tworzyć „muzeum kontrprzykładów” – mówił Walter Burkert.

Księgarnia Teologii Politycznej – „Religia grecka" Waltera Burkerta

Serdecznie zapraszamy do lektury!


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.