Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Książka Pierre’a Hadot ukaże się w polskim przekładzie nakładem Teologii Politycznej!

Książka Pierre’a Hadot ukaże się w polskim przekładzie nakładem Teologii Politycznej!

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Teologia Polityczna otrzymała dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Literatura ” na wydanie polskiego tłumaczenia książki wybitnego francuskiego filozofa Pierre’a Hadot „La philosophie comme éducation des adultes”.

Ta wydana w 2019 roku, a więc dziewięć lat po śmierci autora, publikacja zawiera teksty jednego z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych XX-wiecznych historyków filozofii starożytnej rozważające jeden z tematów centralnych w jego dorobku badawczym – pojęcie filozofii jako działalności skoncentrowanej na praktyce „ćwiczeń duchowych”. W filozofii tak ujętej chodzi nie tyle o abstrakcyjne rozważania teoretyczne, co o kształtowanie człowieka. Z tego powodu znajduje się ona nie na peryferiach ludzkiej kultury, nie jest jedynie jedną z jej wielu dziedzin, lecz znajduje się w jej ścisłym centrum, reprezentuje bowiem określony styl życia promieniujący na inne dziedziny kultury. Znajduje się w tym centrum ze względu na wpisany w nią projekt wychowania człowieka jako podmiotu kultury – i przybliżeniu tej fundamentalnej myśli służyć ma publikacja jej polskiego przekładu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zrzut ekranu 2023 03 9 o 13.57.46


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.