Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

W wieku 89 lat zmarł prof. Stanisław Grygiel

W wieku 89 lat zmarł prof. Stanisław Grygiel

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci prof. Stanisława Grygiela – wybitnego polskiego filozofa, filologa i wykładowcy akademickiego, którego w 2022 r. gościliśmy w ramach cyklu „JP II Lectures”, organizowanego przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim Angelicum. Profesor Grygiel zmarł w wieku 89 lat

Stanisław Grygiel urodził się 1934. W roku 1961 ukończył studia filologii na Uniwersytecie Jagiellońskim a w roku 1965 jako uczeń i doktorant Karola Wojtyły uzyskał stopień doktora filozofii na KUL. W latach 1966-1967 studiował filozofię na Uniwersytecie w Louvain w Belgii. Od 1963 r. do 1980 r. był redaktorem miesięcznika „Znak” w Krakowie, a w latach 1970-1980 również wykładowcą filozofii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W latach 1980-1983 był dyrektorem Polskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej, od 1981 wykładowcą filozofii człowieka na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Był konsultorem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Kierował katedrą Karola Wojtyły na Papieskim Instytucie Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 1991 jako konsultor był uczestnikiem Synodu Biskupów dla Europy; po raz drugi uczestniczył w nim w roku 1999 wraz z żoną. Razem z małżonką Ludmiłą należeli również do grona przyjaciół Jana Pawła II.

W 2022 roku mieliśmy zaszczyt gościć prof. Grygiela w cyklu Wykładów Janopawłowych organizowanych przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim Angelicum. Prof. Grygiel wygłosił wówczas wykład zatytułowany „Osoba się odradza, osoby się nie reformuje”.

">

PRZECZYTAJ TREŚĆ WYKŁADU

W imieniu Redakcji składamy serdeczne kondolencje rodzinie i bliskim Zmarłego.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.