Książka Dariusza Karłowicza i Filipa Doroszewskiego o Dionizosie w wydawnictwie Routledge

Książka Dariusza Karłowicza i Filipa Doroszewskiego o Dionizosie w wydawnictwie Routledge

Nakładem wydawnictwa Routledge ukaże się książka „Dionysus and Politics. Constructing Authority in the Graeco-Roman Wolrd” pod redakcją Dariusza Karłowicza i Filipa Doroszewskiego. Routledge uważane jest za największe światowe wydawnictwo akademickie w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych. Przewidywaną datą premiery publikacji jest koniec maja 2021 roku.

Wydawca przedstawia książkę jako „nieocenione źródło wiedzy dla studentów i naukowców zainteresowanych starożytną polityką i religią”. „Dionysus and Politics” stanowi bowiem doskonałe wprowadzenie do zasadniczej istoty starożytnej myśli politycznej, która do tej pory była w dużej mierze zaniedbywana przez główny nurt nauki. Książka przedstawia m.in. niezwykle istotną, ale wciąż niedocenianą rolę, jaką Dionizos odegrał w greckiej i rzymskiej myśli politycznej. Ukazuje ponadto, jak idee i zagadnienia polityczne wywodzące się z greckiej myśli klasycznej były adaptowane i rozwijane na przestrzeni dziejów – od starożytnej Grecji do czasów późnego Cesarstwa Rzymskiego.

Książka będzie nieocenionym źródłem wiedzy dla studentów i naukowców zainteresowanych starożytną polityką i religią

Warto w tym miejscu przypomnieć, że książka „Dionysus and Politics” jest pokłosiem konferencji „Religion and Politics: The Cult Of Dionysus in the Graeco-Roman World”, która miała miejsce w Natolinie 18 stycznia 2019 roku. Została zorganizowana przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kolegium Europejskie w Natolinie oraz Teologię Polityczną. „Dionysus and Politics” jest zbiorem prac mówców konferencji, wśród których znaleźli się znakomici badacze kultu dionizyjskiego, m.in. Cornelia Isler-Kerényi, Richard Seaford, Małgorzata Krawczyk, David Hernández de la Fuente, Fiachra Mac Góráin oraz Filip Doroszewski i Dariusz Karłowicz.

Dionizos, należący do centralnych postaci greckiego panteonu, jest istotnym przedmiotem pracy naukowej Dariusza Karłowicza. Książka, której współredaktorem jest współzałożyciel i redaktor naczelny „Teologii Politycznej”, będzie z pewnością nieocenionym źródłem informacji dla studentów i naukowców zainteresowanych starożytną polityką i religią.

Aleksandra Bogucka

Książka jest dostępna w przedsprzdaży na stronie wydawnictwa Routledge

9780367480363     

Relacja z konferencji „Religion and Politics: The Cult Of Dionysus in the Graeco-Roman World”

Abstrakty wystąpień mówców konferencji „Religion and Politics” (w języku angielskim)


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.