Udział w targach zapowiedziało ponad 160 wystawców, którzy zaprezentują ponad 10 tysięcy najciekawszych tytułów ostatnich lat
Dzisiaj w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczną się XXIII Targi Wydawców Katolickich. To jedno z ważniejszych wydarzeń na krajowym rynku wydawniczym potrwa przez cztery dni - do niedzieli 2 kwietnia. W tym roku w imprezie zapowiedziało swój udział ponad 160 wystawców, którzy zaprezentują ponad 10 tysięcy najciekawszych tytułów ostatnich lat
Tegoroczna edycja Targów przypadająca w tzw. Roku Maryjnym (300-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie; 300-lecie objawień Matki Bożej w Aparecidzie i 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie), będzie stanowić ważne forum wymiany myśli i doświadczeń dla przedstawicieli środowiska wydawców publikacji religijnych i przeglądu najciekawszych tendencji wpływających na wygląd i kondycję tej części sektora wydawniczego w Polsce. Obchodzimy także Rok Brata Alberta. Wydawcy poprzez swoje publikacje podkreślą jego wkład w kulturę, duchowość oraz polskość. Dla czytelników będzie to natomiast doskonała okazja do spotkania i rozmowy z ulubionymi autorami. Uzyskania pamiątkowego wpisu w książce.
Program wydarzeń towarzyszących
- Wśród licznych spotkań odwiedzający m.in. będą mieli możliwość rozmowy z Księdzem Kardynałem Zenonem Grocholewskim, byłym prefektem Kongregacji Nauki Wiary, panem Wincentym Łaszewskim doktorem teologii, pisarzem, tłumaczem, badaczem w zakresie antropologii mariologicznej, międzynarodowym autorytetem w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy, czy z autorami książki Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku, Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem. Na Targach będzie miała miejsce również prezentacja książki Ikony rosyjskie.Tematy. Arcydzieła wraz z wykładem na temat ikonografii Chrystusa, ks. dra Jerzego Tofiluka – Rektora Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz spotkanie z prof. Krzysztofem Koehlerem, autorem książki Rzeczpospolita. Obywatelskość. Wolność. Szkice o polskim pisarstwie politycznym XVI w.
- Jak co roku organizator zaprasza odwiedzających Targi na projekcje najnowszych filmów religijnych Telewizji Polskiej i innych wydawców filmowych.
- W namiocie przed Arkadami zorganizowana będzie tzw. Akademia rodzinnego czytania. Najpiękniejsze bajki czytać będą: Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Dariusz Kowalczyk, Cezary Żak z żoną, Przemysław Babiarz, Brygida Grysiak, Tomasz Wolny z żoną, Piotr Ligęza, bracia Mroczkowie. W niedzielę zapraszamy do Narodowego Czytania –uczestnicy spotkania przeniosą się do świata Wesela Wyspiańskiego.
- W trakcie Targów odbędą się także panele dyskusyjne. Między innymi: Debata o plusach i minusach mediów społecznościowych. Instytut Książki natomiast zaprasza wszystkich na spotkanie Wyzwania wiary, którego gośćmi będą poeci Szymon Babuchowski, Krzysztof Kuczkowski i Wojciech Wencel. Twórcy, którzy w swojej poezji sięgają do chrześcijańskich korzeni kultury, poprzez wiersze dają świadectwo wiary, przestrzeń utworów wypełniają problematyką metafizyczną. – Jestem przekonany, że przed nami niezwykły czas wśród mądrych książek, dobrych wartości, dobrych mediów – zachęca do udziału w Targach ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest głównym organizatorem Targów.
- W sobotę 1 kwietnia będzie mieć miejsce uroczysta Gala wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2017. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie (Praga). W trakcie tej uroczystości wręczone zostaną Nagrody Główna i Nagrody Specjalne FENIKS oraz Nagrody i wyróżnienie przyznane w 16 konkursowych kategoriach: „seria wydawnicza”, „literacka”, „nauki kościelne”, „edytorska”, „książka dla dzieci”, „książka dla młodzieży”, „książka autora zagranicznego”, „historia”, „historia sztuki”, „duchowość”, „publicystyka religijna”, „eseistyka”, „świadectwo”, „multimedia”, „wydawnictwo muzyczne”, „tłumacz”.
- Pamiątkowe statuetki odbiorą również laureaci Nagrody Mały FENIKS 2017, która przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na polu promocji książki religijnej w mediach. Galę uświetni występ Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej.
____________________________________
Teologia Polityczna jest niezależnym pismem, które może istnieć jedynie dzięki wsparciu jej Darczyńców. Zwracamy się z Pani/a z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, wydawcy Teologii Politycznej – dzięki tym środkom będziemy mogli nadal pracować i rozwijać naszą działalność. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym KRS 0000126602 i jako cel szczegółowy podać Teologię Polityczną. Dziękujemy za każdy odpis na naszą rzecz. Osoby, które już przekazały swój 1% podatku mogą przekazać darowiznę na numer konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „Teologia Polityczna”. Dziękujemy!
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!