Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dariusz Karłowicz o Instytucie Kultury św. Jana Pawła II na antenie Polskiego Radia 24

Dariusz Karłowicz o Instytucie Kultury św. Jana Pawła II na antenie Polskiego Radia 24

Dariusz Karłowicz był wczoraj gościem Polskiego Radia 24, gdzie opowiadał o wyjątkowym przedsięwzięciu. W setną rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II, 18 maja, na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie - Angelicum - rozpocznie działalność Instytut Kultury św. Jana Pawła II.

Myśleć z Janem Pawłem II - o Kościele, o świecie - i w ten sposób kontynuować jego dzieło - to zadania, które stawia przed sobą formujący się właśnie Instytut Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie. Ta niezwykła instytucja akademicka może zostać powołana do życia dzięki staraniom dwóch polskich organizacji pozarządowych: Fundacji Świętego Mikołaja i Fundacji Futura - Iuventa.

Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja oraz założyciel "Teologii Politycznej mówił: To hołd na cześć wielkiego papieża. I dodał: Zależy nam na animowaniu dyskusji o najważniejszych sprawach Kościoła i współczesnego świata w odniesieniu do myśli Jana Pawła II. Nie chodzi o zamknięcie go w gablocie jak historycznego eksponatu, ale stałe odrywanie tego, co w nim żywe i aktualne z tego, co dzisiaj ciekawe, inspirujące i wartościowe.

Na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie młody ks. Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II studiował w latach 1946-48. Obronił tam pracę doktorską pt. "Zagadnienia wiary u świętego Jana od Krzyża". U założenia całego przedsięwzięcia leży przekonanie o potrzebie zachowania ciągłości idei, jakie zasiał papież Polak. I tę misję podkreślał w radiowej audycji Dariusz Karłowicz. Instytut gościł będzie wybitnych naukowców z całego świata, prowadzone będą interdyscyplinarne badania oraz zajęcia dydaktyczne. 

Warto podkreślić, że Instytut Kultury Św. Jana Pawła II jest w całości finansowany ze środków prywatnych. Osoby chcące wesprzeć go finansowo mogą to zrobić za pośrednictwem stron internetowych Angelicum oraz Fundacji Świętego Mikołaja.

Nagranie na stronie Polskiego Radia 

***

KLIKNIJ i dołącz do grona fundatorów Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II w Rzymie 

Myśląc z Janem Pawłem II. Relacja z inauguracji Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie 

List Papieża Franciszka na inaugurację Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie 

Myśl Jana Pawła II jest zbyt ważna, by zamknąć ją w muzeum. Przemówienie Dariusza Karłowicza na inauguracji Instytutu Kultury św. Jana Pawła II 

Otwieramy „akademicki pomnik” dla św. Jana Pawła II. Rozmowa z rektorem Angelicum o. Michałem Paluchem OP 

Kard. Stanisław Ryłko: Instytut Kultury to bijące serce Uniwersytetu 

O. Serge-Thomas Bonino OP: W duchu żywego tomizmu 

Dariusz Karłowicz zaprasza do wspólnego budowania Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.