Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Seminarium Antoniego Libery o „Odysei” Homera

 Seminarium Antoniego Libery o „Odysei” Homera

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku seminarium Antoniego Libery z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Kontynuujemy rozpoczętą w ubiegłym roku lekturę nowego przekładu „Odysei”. Uwaga – spotkanie odbywa się w formie stacjonarnej, bez transmisji online.

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję wysłuchać fragmentów nowego przekładu „Odysei” Homera oraz komentarza tłumacza, Antoniego Libery.  

Przeczytaj relację z pierwszego spotkania poświęconego Odysei

Dwa arcypoematy Homera stanowią zarazem początek i stały punkt odniesienia europejskiej kultury. Są dla niej nie tylko niewyczerpanym źródłem toposów, wzorcem poetyckiego mistrzostwa i galerią wspaniałych postaci, lecz także jako pouczenie w kwestiach zasadniczych: filozofii, religii, całości niemal ludzkiego bytowania i doświadczenia. Tak postrzegali je starożytni, tego poszukiwali w nich humaniści wszystkich epok. Czy i my możemy odnaleźć u Homera istotne dla nas treści? Czy nie stępiliśmy zanadto naszej wrażliwości na ten głos sprzed tysiącleci? Warto przekonać się o tym samemu, sięgając po wydane przez Państwowy Instytut Wydawniczy spolszczenie Odysei, wykonane przez Antoniego Liberę, a jeszcze lepiej – podczas pierwszego w tym roku seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Zapraszamy!

 

Kiedy: 23 maja (czwartek)
Gdzie: redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7, Warszawa
Godz. 18.00

____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zrzut ekranu 2023 06 16 o 14.41.52

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.