Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[26 stycznia, 17:00] Oprowadzanie kuratorskie

[26 stycznia, 17:00] Oprowadzanie kuratorskie

W piątek 26 stycznia o godz. 17:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie 20 współczesnych obrazów Zwiastowania, powstałych w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa”. Gości oprowadzą: kurator wystawy dr Dariusz Karłowicz oraz Jacek Hajnos OP. Wystawę można oglądać już tylko do końca stycznia w podziemiach katedry św. Floriana na warszawskiej Pradze.

Wystawa miała swoją premierę 17 listopada 2023 r. w gościnnych podziemiach katedry św. Floriana w Warszawie. „Zwiastowanie to – jak podkreśla kurator wystawy dr Dariusz Karłowicz – niewątpliwie jedno z największych i najpiękniejszych wyzwań chrześcijańskiej sztuki. Od katakumb po czasy współczesne artyści stawiający sobie za cel służbę modlitwie i liturgii próbowali dotrzeć do sedna spotkania, które stało się punktem zwrotnym w dziejach zbawienia”.

Zwiastowanie belka 27 11

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.