Zostań darczyńcą książki "Religia Sokratesa" Marka McPherrana!

Zostań darczyńcą książki "Religia Sokratesa" Marka McPherrana!

Wydanie książki "Religia Sokratesa" Marka L. McPherrana umożliwi polskiemu czytelnikowi sięgnięcie do jednej z najważniejszych książek poruszających fundamentalny problem dotyczący starożytnej filozofii greckiej - problem dwóch porządków: rozumu i religii

Zostań darczyńcą książki Religia Sokratesa!

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie książki Marka L. McPherrna pt. „Religia Sokratesa”.

Koszty, które musi ponosić wydawca ambitnych, często filozoficznych, trunych tytułów, wprowadzając je na rynek, są tak duże, że ewentualne zyski ze sprzedaży książek nie są w stanie ich zrekompensować. Dlatego prosimy Państwa o pomoc. Każda, nawet niewielka wpłata, może sprawić, że Teologia Polityczna będzie mogła kontynuować swoją misję publikacji najważniejszych dzieł kultury zachodu, z nadzieją, że zapuszczą one także korzenie w polskiej humanistyce.

Udało nam się pozyskać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 24 351 zł - niemniej jednak, aby książka ukazała się potrzebujemy wsparcia na poziomie 28 672 zł. Koszty te związne są z drukiem, oprawą graficzną całości (skład i łamanie, projekt okładki etc.) i koordynacją prac nad książką.

Dlatego każdy, kto wspierając publikację "Religia Sokratesa", dokona wpłaty w wysokości 50 zł lub wyższej, otrzyma publikację gratis. Dziękujemy za każdą, nawet niedużą wpłatę!

WPŁATY
Volkswagen Bank Polska S.A.
64 2130 0004 2001 0299 9993 0001
z dopiskiem "Religia Sokratesa"
Fundacja Świętego Mikołaja
ul. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno

 

O książce:

Wydanie książki "Religia Sokratesa" Marka L. McPherrana umożliwi polskiemu czytelnikowi sięgnięcie do jednej z najważniejszych książek poruszających ciekawy i fundamentalny problem dotyczący starożytnej filozofii greckiej - problem dwóch porządków: rozumu i religii. Książka stanowi wnikliwą i odkrywczą analizę politycznych oraz duchowo-intelektualnych dziejów Grecji. Ukazuje także w nowym świetle napięcie między religią a polityką.

Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. McPherrana uważana jest za najlepszą książkę, która została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii Sokratesa. Książka ta jest niezwykle użyteczna i cenna jako dzieło odkrywające źródła religii sokratejskiej – i ,co więcej, stawia wyzwanie popularnej wizji zsekularyzowanego Sokratesa, będącej, jak się okazuje niepełnym, a nawet nieprawdziwym, samym w sobie, jego obrazem.

Dzieło Marka L. Mc.Pherrana jest wciąż mało znane w Polsce, choć ci, którzy się z nim zetknęli, potrafią docenić jego wartość. Wśród znawców tekstów i dzieła tego autora są tak wybitni profesorowie jak prof. Ryszard Legutko i prof. Dobrochna Dembińska-Siury.

Najważniejszy aspekt pytania o religię według Sokratesa dotyczy tego, jak filozof widział relację między rozumem a wiarą. Sokrates uchodził zawsze za filozofa rozumu i logosu; przypisanie mu nadmiernego podkreślenia roli religii podważyłoby – jak się często twierdzi – nie tylko kanoniczną interpretację jego myśli, lecz także zmieniłoby zasadniczo nasze widzenie obrazu klasycznej filozofii greckiej.

Prof. Ryszard Legutko

 

Mark L. McPherran, profesor Simon Fraser University. Należy do grona wybitnych filozofów specjalizujących się w filozofii starożytnej. Studiował na University of California, był uczniem Gregory'ego Vlastosa. Specjalizuje się w starożytnej filozofii i religii greckiej, a także filozofii religii i historii etyki. Jest autorem licznych książek i artykułów z tego obszaru. Jest członkiem Program Committee, Pacific Division of the American Philosophical Association, a także Committee on the Teaching of Philosophy, American Philosophical Association.


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.