Numer specjalny Teologii Politycznej Co Miesiąc: Powstanie Warszawskie

Numer specjalny Teologii Politycznej Co Miesiąc: Powstanie Warszawskie

Polecamy nowy, specjalny numer Teologii Politycznej Co Miesiąc, poświęcony Powstaniu Warszawskiemu

Pojawił się nowy, specjalny numer Teologii Politycznej Co Miesiąc, poświęcony Powstaniu Warszawskiemu - pobierz całość za darmo!

Słowo wstępne od Mateusza Matyszkowicza, redaktora naczelnego "Teologii Politycznej Co Miesiąc":

W polskiej publicystyce wizja Powstania Warszawskiego jako wielkiej masakry została wyparta przez narrację na temat wolności, która była celem walczących. W ten sposób polskiej wspólnocie politycznej udało się przekroczyć nihilistyczny schemat, w którym jedyną wartość stanowi ofiara. Nie negując ceny, jaką przyszło zapłacić warszawiakom za dążenie do wolności (Muzeum Powstania Warszawskiego pięknie to dokumentuje), w naszej polityce historycznej istotne stało się to, o co walczyli powstańcy. W ten sposób też ich pamięć zostaje należycie uhonorowana. Czyż nie czcimy bohaterów, gdy przyznajemy, że ich cel staje się także naszym? Czy nie tego życzyliby sobie najbardziej?

pobierz całość za darmo!


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą naszego tygodnika
„Teologia Polityczna Co Tydzień” reprezentuje tak wysoki poziom, że może być nazwana kwartalnikiem filozoficznym wydawanym co tydzień – prof. Jacek Koronacki
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.