Numer specjalny Teologii Politycznej Co Miesiąc: Powstanie Warszawskie

Numer specjalny Teologii Politycznej Co Miesiąc: Powstanie Warszawskie

Polecamy nowy, specjalny numer Teologii Politycznej Co Miesiąc, poświęcony Powstaniu Warszawskiemu

Pojawił się nowy, specjalny numer Teologii Politycznej Co Miesiąc, poświęcony Powstaniu Warszawskiemu - pobierz całość za darmo!

Słowo wstępne od Mateusza Matyszkowicza, redaktora naczelnego "Teologii Politycznej Co Miesiąc":

W polskiej publicystyce wizja Powstania Warszawskiego jako wielkiej masakry została wyparta przez narrację na temat wolności, która była celem walczących. W ten sposób polskiej wspólnocie politycznej udało się przekroczyć nihilistyczny schemat, w którym jedyną wartość stanowi ofiara. Nie negując ceny, jaką przyszło zapłacić warszawiakom za dążenie do wolności (Muzeum Powstania Warszawskiego pięknie to dokumentuje), w naszej polityce historycznej istotne stało się to, o co walczyli powstańcy. W ten sposób też ich pamięć zostaje należycie uhonorowana. Czyż nie czcimy bohaterów, gdy przyznajemy, że ich cel staje się także naszym? Czy nie tego życzyliby sobie najbardziej?

pobierz całość za darmo!


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.