Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Premiera „Felietonów” Wojciecha Tomczyka. Zapraszamy!

Premiera „Felietonów” Wojciecha Tomczyka. Zapraszamy!

We wtorek, 7 maja zapraszamy na premierę „Felietonów” Wojciecha Tomczyka! To kolejna – po znakomitych „Dramatach” – książka ubiegłorocznego laureata „Skrzydeł Dedala”, którą wspólnie wydają: Teologia Polityczna oraz Państwowy Instytut Wydawniczy. Zapraszamy na spotkanie!

Najnowsza książka wybitnego dramaturga to zbiór niepokornych tekstów o polskim kinie, teatrze, prasie i telewizji, które układają się w zdumiewający portret narodowych marzeń: wielkich i niedużych, wzniosłych i przyziemnych, roztropnych i tych mniej, zawsze jednak tak bardzo – naszych. – Cała trudność w czytaniu Tomczyka polega na tym, że człowiek nie wie: śmiać się czy przepisywać i za swoje podawać. To jest, niestety, fenomenalne – przekonuje popularny dziennikarz Robert Mazurek.
________________________

W debacie wokół książki udział wezmą:
Robert Mazurek – dziennikarz i felietonista;
Krzysztof Masłoń – krytyk literacki;
Wojciech Tomczyk – dramaturg, scenarzysta, autor książki;
Barbara Schabowska – TVP Kultura (prowadzenie)

W trakcie spotkania, fragmenty felietonów odczyta aktor Dariusz Jakubowski.
________________________

Wernisaż grafik:
➤ Premierze książki towarzyszyć będzie wernisaż wyjątkowych kolaży autorstwa Michała Strachowskiego, którymi zilustrowane zostały wybrane felietony [KLIKNIJ i zobacz kolaże]

 UWAGA! Wyjątkowa okazja dla osób biorących udział w premierze i wernisażu. Oprawiona i sygnowana grafika autorstwa Michała Strachowskiego zostanie przekazana w podziękowaniu każdej osobie, które wesprze działania Teologii Politycznej darowizną z wysokości min. 1 000 złotych (możliwość płatności przelewem na konto) – przygotowaliśmy jedynie 12 takich grafik. Darowizny zostaną przeznaczone na wydawanie kolejnych numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień”.
________________________

Gdzie: Centrum Prasowe Foksal – Warszawa, ul. Foksal 3/5
Kiedy: 7 maja (wtorek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

Gospodarzami wieczoru będą: Dariusz Karłowicz –  redaktor naczelny Teologii Politycznej oraz Łukasz Michalski – dyrektor Państwowego Instytutu Wydawniczego.
________________________

Wojciech Tomczyk (ur. 1960) – polski dramaturg, scenarzysta, producent filmowy. Debiutował sztuką Wampir. Jego dramaty doczekały się wielu realizacji teatralnych, również poza Polską. Wśród realizacji telewizyjnych, oprócz serialu Sprawiedliwi, w Teatrze Telewizji znalazły się m. in.: Norymberga, Inka 1946, Dolina nicości, Zaręczyny, Breakout oraz Marszałek. Był wielokrotnie nagradzany, ostatnio nagrodą literacką Skrzydła Dedala, a jego teksty zostały przetłumaczone na kilkanaście języków świata. Nakładem Teologii Politycznej ukazały się Dramaty.

Michał Strachowski (ur. 1983) – dyrektor artystyczny Teologii Politycznej. Absolwent londyńskiego King’s College. Autor projektów graficznych, m.in. ilustracji do internetowego tygodnika „Teologia Polityczna Co Tydzień”, okładek książek i oprawy wizualnej wydarzeń organizowanych przez Teologię Polityczną.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.